15-16 ივლისს კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში ჩატარდება საერთაშორისო სიმპოზიუმი "Neurocomputing Advances in Brain Research".
სიმპოზიუმის ორგანიზატორები არიან საქართველოს ფსიქო-ფიზიოლოგთა კვლევების საზოგადოება (წარმომადგენელი - კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი ირმა ხაჩიძე) და კავკასიის უნივერსიტეტი. ღონისძიება ტარდება შვედური კვლევითი ქსელის "Vetenskapsrådet" ინტერნაციონალიზაციის პროექტის ფარგლებში (კოორდინატორი პაველ ჰერმანი, ტექნოლოგიების სამეფო ინსტიტუტი, სტოკჰოლმი, შვედეთი), შვედეთის კვლევების საბჭოს ფინანსური მხარდაჭერით.

On July 15-16 Caucasus University will host International symposium on Neurocomputing Advances in Brain Research (venue: CU Conference Hall).
Symposium is organized by the Georgian Society for Psychophysiological Research (representative Dr. Irma Khachidze, CU Professor) and Caucasus University, within the framework of the “Vetenskapsrådet Swedish Research Links” internationalization project coordinated by Pawel Herman, based at KTH Royal Institute of Technology, Stockholm, Sweden, funded by the Swedish Research Council.