2024, წლის 20 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ბავშვის უფლებათა ცენტრი გეგმავს მეორე საერთაშორისო კონფერენციას თემაზე - „ბავშვის უფლებები მართლმსაჯულების სისტემაში - საუკეთესო ევროპული და ამერიკული გამოცდილება“.
კონფერენცია მულტიდისციპლინური შინაარსის მოხსნებებს გააერთიანებს და შეეხება ბავშვის უფლებების დაცვის საკითხს როგორც სისხლის, ისე სამოქალაქო და ადმინისტრაციული სამართლის ჭრილში.
კონფერენცია მიეძღვნება ბავშვის უფლებათა კონვენციის 35 წლისთავს.
კონფერენცია თავს მოუყრის როგორც ქართველ, ისე უცხოელ პროფესორებს და დარგის ექსპერტებს, მოსამართლეებს, პროკურორებსა და ადვოკატებს, სახელმწიფო და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს, პრაქტიკოსს იურისტებს სხვადასხვა უწყებებიდან, ბავშვის უფლებებზე მომუშავე საერთაშორისო ორგანიზაციებსა და სტუდენტებს. კონფერენციაზე დასწრება თავისუფალია.
კავკასიის უნივერსიტეტი თეზისების მოსამზადებლად იწვევს დაინტერესებულ პირებს, რომლებსაც სურთ კონფერენციის ფარგლებში წარმოადგინონ პრეზენტაცია/მოხსენება. თეზისი აუცილებლად უნდა პასუხობდეს კონფერენციის თემას - „ბავშვის უფლებები მართლმსაჯულების სისტემაში - საუკეთესო ევროპული და ამერიკული გამოცდილება“ და უნდა შედგებოდეს არაუმეტეს 250 სიტყვისგან.
დაინტერესებულმა პირებმა უნდა წარმოადგინოს CV ფოტოსურათით და თეზისი, არაუგვიანეს 2024 წლის 15 ოქტომბრის 18:00 საათისა, შემდეგ ელფოსტაზე: research@cu.edu.ge.
აუცილებელია subject line-ში მიუთითოთ: „ბავშვის უფლებათა ცენტრის მეორე საერთაშორისო კონფერენცია“.
კონფერენციაში მონაწილეობის შესახებ საბოლოო პასუხის მიღების ვადაა 2024 წლის 20 ოქტომბერი.
მოხსენებების წარმოდგენის ბოლო ვადაა 2024 წლის 5 ნოემბერი. პრეზენტაცია/მოხსენება უნდა წარმოადგინოთ შემდეგ ელფოსტაზე: research@cu.edu.ge.

On November 20, 2024, the Caucasus University Center for Children's Rights is planning the second international conference on the topic - " Children's Rights in the Justice System - Best European and American Practices".
This conference will feature multidisciplinary reports addressing the protection of children's rights within criminal, civil, and administrative law contexts.
This event will celebrate the 35th anniversary of the Convention on the Rights of the Child and will bring together Georgian and international professors, experts, judges, prosecutors, lawyers, representatives from state and non-governmental organizations, practicing lawyers from various agencies, international organizations focused on children's rights, and students. Attendance at the conference is free.
Caucasus University invites interested individuals to submit presentations or reports related to the conference theme - Children's Rights in the Justice System - Best European and American Practices. Submissions should be no more than 250 words.
Submission Guidelines:
Interested persons should submit a CV with a photograph and a thesis no later than 18:00 on September 20, 2024, to the following email address: research@cu.edu.ge.
Email Subject Line: "The Second International Conference of the Center for Children's Rights".
- The deadline for receiving a final answer on participation in the conference is October 15, 2024.
- Report Submission Deadline: October 30, 2024. The presentation/report should be submitted to the following email address: research@cu.edu.ge.