კავკასიის უნივერსიტეტის მეშვიდე წლიური კონფერენცია
2021 წლის 15-16 დეკემბერს კავკასიის უნივერსიტეტი უმასპინძლებს მეშვიდე წლიურ საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციას.
კონფერენციის მიზანია გააერთიანოს ნაშრომები, რომლებიც შეეხება თანამედროვე სოციალურ-ეკონომიკურ, პოლიტიკურ, ტექნოლოგიურ გამოწვევებს, კონფერენციის ფარგლებში იგეგმება 20-მდე გამოცდილი და ახალგაზრდა მეცნიერის მონაწილეობა. ვინაიდან კონფერენციის თემატიკა ინტერდისციპლინურია და მოწოდებულია შეაფასოს პოლიტიკურ-ეკონომიკური და ტექნოლოგიური ტრანსფორმაციული პროცესების გავლენა ქვეყნის სტატუსსა და კონკურენტუნარიანობაზე რეგიონულ და საერთაშორისო სისტემაში, ღონისძიების სამეცნიერო კომიტეტი განიხილავს საკონფერენციო ნაშრომებს, რომლებიც მეთოდოლოგიურად წარმოადგენენ შემთხვევის შესწავლას (Case Study) ან / და შედარებით კვლევას (Comparative Research) და მოიცავენ პოლიტიკური, ეკონომიკური, ტექნოლოგიური განვითარების თეორიულ (მეორადი წყაროების კვლევა - ე. წ. Desk Research), ემპირიულ (პირველწყაროების - თვისებრივი / რაოდენობრივი მონაცემების ანალიზი), მეთოდოლოგიურ (სარეკომენდაციო - ე. წ. Advocacy Research Paper) საკითხებს.
კონფერენციაში მონაწილეობის შესახებ სააპლიკაციო ფორმის წარდგენა შესაძლებელია 2021 წლის 30 ნოემბრის ჩათვლით შემდეგ ელფოსტაზე: research@cu.edu.ge.

On December 15-16, 2021, Caucasus University will host the Seventh Annual International Scientific Conference.
The aim of the conference is to unite works related to modern socio-economic, political, technological challenges. Up to 20 experienced and young scientists are planned to participate in the conference. As the theme of the conference is interdisciplinary and aims to assess the impact of political-economic and technological transformation processes on the status and competitiveness of the country in the regional and international system, the Scientific Committee of the event will review the works, which are methodological case studies and/or comparative research and cover theoretical, empirical (primary sources, analysis of qualitative/quantitative data), methodological issues (so-called Advocacy Research Paper) of political, economic, technological development (so-called Desk Research).
The application form for participation in the conference can be submitted until November 30, 2021 at the following e-mail: research@cu.edu.ge