CUnicorn - ის დემო დღის გამარჯვებული სტარტაპი BioNova
კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის ბენეფიციარი და პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn - ის (Batch 3) დემო დღის გამარჯვებული სტარტაპი BioNova, საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს 25 000 ლარიანი რეგიონული (შიდა ქართლი) საგრანტო კონკურსის გამარჯვებულია.
GITA’ ს რეგიონული საგრანტო პროგრამის მიზანია ხელი შეუწყოს საქართველოს რეგიონებში ადგილობრივი ინოვაციური და ტექნოლოგიური  ეკოსისტემის  გაძლიერებას, კომერციალიზაციის გზით ინოვაციური და ტექნოლოგიური სტარტაპების შექმნას.
გარდა ამისა, BioNova გახდა სოციალური მეწარმეობის მიმართულებით ყველაზე მასშტაბური ახალგაზრდული პროგრამის 2024 Social Impact Award – ის გამარჯვებული და აღნიშნული პროექტის ფარგლებში გუნდის წევრები გაემგზავრებიან Social Impact Award-ის საერთაშორისო სამიტზე გერმანიაში.
BioNova  გარდაქმნის ბიომასას ბიოენერგიად ისეთ ადგილებში, სადაც არ არის ხელმისაწვდომი ენერგიის ტრადიციული წყაროები.

BioNova, the winner of Pre-acceleration program CUnicorn demo day
BioNova, the winner of Pre-acceleration program CUnicorn (Batch 3) demo day and a beneficiary of Caucasus University Innovation and Entrepreneurship Center, has secured a 25,000 GEL regional grant from Georgia’s Innovation and Technology Agency (GITA) for the Shida Kartli region.
This grant program aims to strengthen the local innovative and technological ecosystem in Georgia and to foster the development of innovative startups through commercialization.
In addition, BioNova has been awarded the 2024 Social Impact Award, which recognizes outstanding contributions to social entrepreneurship among youth. As part of this initiative, they will participate in the International Social Impact Award Summit in Germany.