23 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის ორგანიზებით, გაიმართა სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn -ის დასკვნითი ღონისძიება - დემო დღე (მესამე ნაკადი /Batch 3), რომლის ფარგლებშიც პროგრამის მონაწილე სტარტაპებმა წარადგინეს საკუთარი იდეების პრეზენტაცია ინდუსტრიის ექსპერტების, ინვესტორების, პოტენციური პარტნიორების და სტუმრების წინაშე.
10 კვირის განმავლობაში, პროგრამის მონაწილე ხუთმა სტარტაპ გუნდმა გაიარა მენტორინგის ინტენსიური სესიები სფეროს წამყვან ადგილობრივ თუ საერთაშორისო მენტორებთან და მოწვეულ სტუმრებთან ერთად და გაეცნენ სტარტაპის შექმნის ყველა ძირითად პრინციპს.
დემო დღეს ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის მენეჯერი, ირაკლი სვანიძე უძღვებოდა. სტუმრებს სიტყვით მიმართეს კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ, საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს თავმჯდომარემ, ავთანდილ კასრაძემ, კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტმა ინტერნაციონალიზაციის დარგში ირენა მელუამ.
BioNova - გარდაქმნის ბიომასას ბიოენერგიად ისეთ ადგილებში, სადაც არ არის ხელმისწავდომი ენერგიის ტრადიციული წყაროები.
Econshop - აპლიკაცია მომხმარებლებს უზოგავს დროს და ფულს მათთვის სამომხმარებლო პროდუქტის ფასებზე და ფასდაკლებებზე ინფორმაციის მიწოდების გზით.
Eventsmate - პლატფორმა აკავშირებს ივენთ-ვენდორებსა და ივენთ-ორგანიზატორებს,ზოგავს დროს და ამარტივებს ღონისძიების დაგეგმვის პროცესს.
Lifekit - პლატფორმა ამარტივებს უცხო ქვეყანაში ახალჩასულთა ინტეგრაციას ადგილობრივ სერვისის პროვაიდერებთან მათი დაკავშირების გზით.
Revup - პლატფორმა ამარტივებს და აჩქარებს სანდო ავტოსერვისის/მექანიკოსის ძიებას.
ღონისძიების დასასრულს, ჟიურის წევრებმა - კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ, საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს თავმჯდომარემ ავთანდილ კასრაძემ, USMAC - ის გენერალურმა დირექტორმა კრის ბურიმ, თიბისი ბანკის MSME სეგმენტის რისკების მართვის უფროსმა გიორგი რაზმაძემ, Oto Motors - ის აღმასრულებელმა დირექტორმა, ანტრეპრენერმა, CU - ს კურსდამთავრებულმა, ილია ხურცილავამ, გამოავლინეს გამარჯვებულები, რომლებსაც კავკასიის უნივერსიტეტმა და ღონისძიების მხარდამჭერებმა პრიზები გადასცეს.
- გამარჯვებულ სტარტაპს, BioNova- ს კავკასიის უნივერსიტეტის და ღონისძიების მხარდამჭერის თიბისი სტარტაპერისგან ფულადი ჯილდო, 5000 ლარი გადაეცა. გამარჯვებულ გუნდს, ღონისძიების მხარდამჭერმა Clevertone - მა გადასცა სპეციალური პრიზი, რომელიც ითვალისწინებს საიმიჯო ვიდეო-რგოლის მომზადებას.
- ასევე, პრე-აქსელერაციის მონაწილე გუნდი Lifekit, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტის რჩეული სტარტაპი გახდა და პრიზის სახით, 2000 ლარი გადაეცა.
ღონისძიებას მხარს უჭერდნენ: თიბისი სტარტაპერი, FC Team, საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტო (GITA), US Market Access Center-ი (USMAC), ქლევერტონი, ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ოფისი, ეფესი, აქსელი.

Caucasus University Innovation and Entrepreneurship Center held the Demo Day of Startup Pre-acceleration program CUnicorn (Batch 3) at CU, which is the final event of the pre-acceleration program, where startup teams will present (pitch) their ideas to experts, investors, and potential partners and guests.
Over the past 10 weeks, 5 startup teams went through intensive mentorship sessions led by experienced local and international mentors and speakers and learned the basic principles of startup creation and development.
Irakli Svanidze – Manager of Innovation and Entrepreneurship Center led the event. Keynote speakers: Kakha Shengelia -President of Caucasus University, Avtandil Kasradze - Chairman of Georgia’s Innovation and Technology Agency, Irena Melua - Vice President of Caucasus University for Internationalization addressed the delivered opening remarks.
BioNova- Converts biomass into bioenergy, including biogas and electricity, offering an innovative solution to address energy needs in areas lacking access to traditional power sources.
Econshop -A platform that offers users comprehensive details on product pricing and available discounts.
Eventsmate - The platform connects event vendors with event organizers while streamlining event planning and saving valuable time in the process.
Lifekit - A platform streamlining the integration of newcomers in a foreign country by connecting them with local service providers.
Revup - A platform that eases and accelerates the search for reliable car services/technicians.
At the end of the event, the judges – Kakha Shengelia - President of Caucasus University, Avtandil Kasradze - Chairman of Georgia's Innovation and Technology Agency (GITA), Chris Burry - CEO of US Market Access Center (USMAC), Giorgi Razmadze, Head of MSME Underwriting Department at TBC Bank, CEO of Oto Motors, Entrepreneur and CU alumni, Ilia Khurtsilava, announced the winner who were awarded prizes by CU, and the event supporters.
- The winning startup, BioNova, was awarded a cash prize of 5,000 GEL by Caucasus University and event supporter TBC Startuper. Additionally, Clevertone, a supporter of the event, presented the winning team with a special prize that includes the production of an image video clip;
- Moreover, Lifekit, pre-acceleration participant team, was selected as the chosen startup by the president of Caucasus University and received a prize of 2,000 GEL.