25-27 აპრილს, კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრმა, რუსთავის მედიათეკასთან თანამშრომლობით, რუსთავის IX-XII კლასის მოსწავლეთათვის განახორციელა სამდღიანი ინტენსიური სამეწარმეო ბუთქემფი.
ბუთქემფის მიზანია, სკოლის მოსწავლეებში სამეწარმეო ცნობიერების ამაღლება, ინოვაციური აზროვნების წახალისება და სტარტაპ შექმნის ძირითადი კომპონენტების გაცნობა.
მონაწილეებმა ცოდნა გაიღრმავეს სტარტაპ იდეების გენერირების, ბაზრის კვლევის, მარკეტინგული სტრატეგიის შემუშავების, ბიზნესმოდელის ფორმირების, ფინანსებისა და ფიჩინგის (Pitching) მიმართულებით. ასევე, გუნდურად იმუშავეს რეალურ სამეწარმეო გამოწვევებზე და მიიღეს პრაქტიკული გამოცდილება.
ბუთქემფის ფარგლებში მენტორინგის პროცესში ჩართულები იყვნენ:
- ირაკლი სვანიძე — კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელი;
- გიორგი რაზმაძე — Awork-ის თანადამფუძნებელი და აღმასრულებელი დირექტორი (CEO).
სამდღიანი ინტენსიური ბანაკის დასასრულს გაიმართა დემო დღე, სადაც მონაწილე გუნდებმა წარადგინეს საკუთარი სტარტაპ იდეები. ჟიურიმ გამოავლინა გამარჯვებული გუნდი, ასევე დასახელდა მედიათეკის რჩეული სტარტაპი. გამარჯვებულებს კავკასიის უნივერსიტეტისგან სიმბოლური პრიზები და მონაწილეობის დამადასტურებელი სერთიფიკატები გადაეცათ.

On April 25-27, Caucasus University Innovation and Entrepreneurship Center in collaboration with Rustavi Mediathek, organized a three-day intensive entrepreneurship bootcamp for 9th-12th grade pupils of Rustavi.
The aim of the bootcamp was to raise entrepreneurial awareness among school students, encourage innovative thinking, and introduce them to the fundamental components of startup creation.
During the bootcamp, participants deepened their knowledge in the areas of startup idea generation, market research, marketing strategy development, business model formation, finance, and pitching. They also worked in teams on real entrepreneurial challenges and gained valuable practical experience.
The mentoring process involved:
- Irakli Svanidze — Acting Head of Caucasus University Innovation and Entrepreneurship Center
- Giorgi Razmadze — Co-founder and CEO of Awork.
At the end of the intensive three-day program, a Demo Day was held where participating teams presented their startup ideas. The jury selected the winning team, and Mediateka's favorite startup was also announced. Winners received symbolic prizes and participation certificates from Caucasus University.