კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციებისა და მეწარმეობის ცენტრი, GITA-თან თანამშრომლობით ახორციელებს პრე-აქსელერაციის პროგრამას ქვემო ქართლის რეგიონში, რომელიც იწყება 6 სექტემბერს რეგისტრაციისთვის ეწვიეთ(ბმულს).
2 სექტემბერს, რუსთავში, კოლეჯ მოდუსში გაიმართა ქვემო ქართლის პრე-აქსელერაციის პროგრამის საინფორმაციო შეხვედრა, სადაც დაინტერესებულ პირებს შესაძლებლობა ჰქონდათ პროგრამასთან დაკავშირებით მიეღოთ დეტალური, ამომწურავი ინფორმაცია.
შეხვედრას უძღვებოდნენ საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს პროექტების მენეჯერი ანა მაისურაძე და კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის მენეჯერი, ირაკლი სვანიძე.
პრე-აქსელერატორის მთავარი მიზანი ქვემო-ქართლის რეგიონში მცხოვრები სტარტაპერებისა და მეწარმეების დახმარებაა საკუთარი ბიზნეს იდეების განვითარებაში, იდეიდან და პროდუქტიდან დაწყებული საგრანტო პროექტის წარდგენით დამთავრებული. აღნიშნული მიზანი მიიღწევა ინტენსიური სამეწარმეო ტრენინგებისა და ტრენერებთან დისტანციური მუშაობის პროცესის საშუალებით.

Caucasus University Innovation and Entrepreneurship in collaboration with GITA, is launching a pre-acceleration program in Kvemo Kartli region, starting on September 6 [For registration, please visit the link].
On September 2, an informational meeting was held in Rustavi, at  Modusi about Kvemo Kartli pre-acceleration program, providing interested individuals with comprehensive details about the initiative.
The meeting was led by Ana Maisuradze, Project Manager at the Georgia’s Innovation and Technology Agency, and Irakli Svanidze, Manager of Caucasus University Innovation and Entrepreneurship Center.
The main goal of the pre-accelerator is to help startuppers and entrepreneurs living in Kvemo-Kartli region to develop their own business ideas. Starting from idea and product, and ending with grant project submission. This will be achieved through intensive entrepreneurial trainings and the process of remote work with mentors.