15-17 ივნისს, სასკოლო ღონისძიება “Start-up Weekend Youth Tbilisi” გაიმართა, რომელშიც სხვადასხვა სკოლის 50-მდე მოსწავლე იყო ჩართული. Google-ის საერთაშორისო პროექტი 3 დღის განმავლობაში მიმდინარეობდა, იქამდე კი მონაწილეები სპიკერებსა და მენტორებს შეხვდნენ და სტარტაპ იდეის განხორციელებისთვის მოსამზადებელი ვორკშოპები გაიარეს.
პროექტის ფარგლებში გამოვლინდა გამარჯვებული გუნდი, რომელიც სხვადასხვა პრიზით დაჯილდოვდა, მათ შორის 1000 ლარიანი სასწავლო ვაუჩერით კავკასიის უნივერსიტეტისგან, რომელიც მომავალ სტუდენტებს, კავკასიის უნივერსიტეტში ჩაბარების შემთხვევაში სწავლის საფასურს დააფინანსებს. გამარჯვებულები გახდნენ: ანანო ნაროუშვილი, ანი თამაზაშვილი, გვანცა მიშელაძე, იანორ ბედია, ნინი აბესაძე და ერეკლე ბრეგაძე. პროექტში ჩართულ ყველა მოსწავლეს ღონისძიებაში მონაწილეობის სერტიფიკატები გადაეცათ.
მოსწავლეებმა მათ მიერვე წარმოდგენილი ინოვაციური იდეების ირგვლივ სამუშაო ჯგუფები შექმნეს, მათ დახმარებას ბიზნესის სფეროში წარმატებული ადამიანები უწევდნენ. ისინი მოსწავლეებს თავიანთ გამოცდილებას უზიარებდნენ და მუშაობის პროცესში რჩევებს აძლევდნენ. მენტორებისა და მომხსენებლების ჩართულობა მონაწილეებს თავიანთი იდეების დახვეწაში და მოკლე პრეზენტაციის ფორმატში ჟიურის წინაშე წარმოდგენაში დაეხმარება. ვორკშოპებში ჩართული იყო კავკასიის უნივერსიტეტის სტარტაპ აქსელერატორი C10.
სკოლა XXI საუკუნემ, ახალგაზრდა მეწარმეთა გლობალურ ორგანიზაციასთან თანამშრომლობით, Google-ის საერთაშორისო პროექტი სკოლის მოსწავლეებისთვის საქართველოში პირველად განახორციელა, რაც მიზნად ისახავს მოსწავლეებში ინოვაციური, შემოქმედებითი და სამეწარმეო უნარების განვითარებას.

Start-up Weekend Youth Tbilisi
On June 15-17, school event Start-up Weekend Youth Tbilisi in which almost 50 pupils participated was held. The International Project by Google lasted during three days before which the participants met with speakers and mentors and attended workshops to facilitate implementation of start-up ideas.
The winner team was revealed and awarded various prizes, including a 1000 GEL voucher from Caucasus University to fund the tuition fee of the future students if they enroll in the University. The winners were: Anano Naruashvili, Ani Tamazashvili, Gvantsa Misheladze, Ianor Bedia, Nini Abesadze and Erekle Bregadze. All the students involved in the project were given certificates of participation.
The students set up working teams for processing innovative ideas proposed by them; they were assisted by successful business people who shared their experience with them and gave advice. The workshop participant was Start-up accelerator of Caucasus University C10.
It was the first time the School 21st Century implemented Google’s international project in cooperation with the global organization in Georgia the aim of which was developing innovative, creative and entrepreneurial skills among school children.