„CUnicorn”-ის (II ნაკადი) მონაწილე სტარტაპი „Sait” GITA-ს კონკურსის გამარჯვებულია
კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნეს სკოლის კურსდამთავრებულის, ლევან მერებაშვილისა და მისი გუნდის  სტარტაპი „Sait”, რომელიც ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამა „CUnicorn”-ის (II ნაკადი) მონაწილე სტარტაპია, საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს (GITA) 150 000 ლარიანი საგრანტო კონკურსის გამარჯვებულია.
“ Sait” - ონლაინ სამოგზაურო აგრეგატორია, რომელიც აადვილებს ავიახაზების, ავტობუსების, მიკროავტობუსების, მატარებლებისა და კერძო ტრანსფერების ბილეთების მოძიებას, შედარებას და შეძენას სატრანსპორტო პროვაიდერების ერთ ონლაინ სივრცეში ინტეგრირებით.
საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს 150 000 ლარიანი თანადაფინანსების გრანტების პროგრამა 2024 წლის 14 თებერვალს მეთორმეტედ გამოცხადდა.
აღნიშნული პროგრამის მიზანია საქართველოში საერთაშორისო პოტენციალის მქონე ინოვაციური პროდუქტებისა და მომსახურების შემუშავება, მათი კომერციალიზაცია და ინოვაციური საწარმოების შექმნის სტიმულირება.
პროგრამის გამარჯვებული 20 სტარტაპი, საინვესტიციო კომიტეტმა გამოავლინა, რომელიც დაკომპლექტებულია მაღალი დონის საერთაშორისო ვენჩურული ინვესტორების მიერ.

"The startup "Sait," founded by Levan Merebashvili, a graduate of Caucasus School of Business (CSB), along with his team, and also a participant in the Innovation and Entrepreneurship Center’s pre-acceleration program “CUnicorn” (Batch II), is the winner of Georgia’s Innovation and Technology Agency’s (GITA) 150,000 GEL Matching Grants Program."
"Sait" is an online travel aggregator facilitating the seamless search, comparison, and purchase of airline tickets, buses, minibuses, trains, and private transfers by consolidating various transport providers into a single online platform.
Georgia’s Innovation and Technology Agency announced the 150,000 GEL Matching Grants Program on February 14, 2024, for the 12th time. This program aims to foster the development of innovative products and services with international potential in Georgia, promote their commercialization, and stimulate the creation of innovative startups.
The 20 winning participants of the program were selected by an investment committee composed of high-level international venture investors.