14 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტში UNI4VERSE-ის შიდა საუნივერსიტეტო კონკურსის დემო დღე გაიმართა, რომელიც საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს (GITA) ორგანიზებით ჩატარდა.
14 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტში UNI4VERSE-ის შიდა საუნივერსიტეტო კონკურსის დემო დღე გაიმართა, რომელიც საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოსა (GITA) და ორგანიზებით ჩატარდა.
კონკურსში მონაწილეობდნენ არქიტექტურის, ეკონომიკის და ტექნოლოგიების სკოლის სტუდენტებისგან დაკომპლექტებული 4 სტარტაპ გუნდი, რომლებმაც წარმოადგინეს თავიანთი ინოვაციური იდეები მწვანე ეკონომიკისა და მწვანე ტექნოლოგიების მიმართულებით.
შიდა საუნივერსიტეტო დემო დღეზე გამოვლინდა გამარჯვებული გუნდი BioNova, რომელიც UNI4VERSE - ის შემდგომ ეტაპზე კავკასიის უნივერსიტეტის სახელით იასპარეზებს.
UNI4VERSE -ის მთავარი თემა იყო: მწვანე ეკონომიკა და განახლებადი რესურსები, რაც ახალგაზრდებს შესაძლებლობას აძლევს, განავითარონ იდეები გარემოსდაცვითი მდგრადობის მიმართულებით.
UNI4VERSE წელს პირველად ჩატარდა და ის მიზნად ისახავს სტუდენტებისა და უნივერსიტეტების აქტიური ჩართულობის გაზრდას ინოვაციებსა და ტექნოლოგიებში. პროექტი ხელს უწყობს ახალგაზრდა მეწარმეების გაძლიერებას და უნივერსიტეტების შორის საუკეთესო ინოვაციური იდეების გამოვლენას.

On February 14, Caucasus University hosted the Demo Day of the UNI4VERSE university competition, organized with the support of Georgia’s Innovation and Technology Agency (GITA).
Four startup teams, composed of students from the Schools of Architecture, Economics, and Technology, presented their innovative ideas in the fields of green economy and green technologies.
During the Demo Day, the winning team, BioNova, was selected to represent Caucasus University in the next stage of the UNI4VERSE competition.
The main theme of UNI4VERSE was green economy and renewable resources, providing young innovators with an opportunity to develop solutions focused on environmental sustainability.
UNI4VERSE was held for the first time this year and aims to increase student and university engagement in innovation and technology. The project supports young entrepreneurs and fosters the exchange of groundbreaking ideas among universities.
The competition is organized by the Innovative Education Fund with the financial support of Georgia’s Innovation and Technology Agency (GITA).