სამართლის ეროვნული კონფერენციის დაფუძნება
2011 წლის 8 ნოემბერს, საქართველოს 9 უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის დეკანებმა "სამართლის ეროვნული კონფერენციის დაფუძნების" შესახებ მემორანდუმი გააფორმეს.
პროექტი ყოველწლიური სამეცნიერო კონფერენციის ორგანიზებას ითვალისწინებს, რომელშიც სამართლის მკვლევარები და პრაქტიკოსი იურისტები მიიღებენ მონაწილეობას. პროფესიონალები თავის წვლილს შეიტანენ სამართლის მეცნიერების განვითარებაში და მოხდება აზრთა ურთიერთგაცვლა. მემორანდუმს კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან ხელი მოაწერა სკოლის დეკანმა, მეცნიერებათა დოქტორმა ზაზა მარუაშვილმა.

Establishment of the National Conference on Law
On November 8, 2011, the Deans of the Faculty of Law of 9 Georgian Universities signed a Memorandum on the Establishment of the National Conference on Law.
The project envisages the organization of an annual scientific conference, in which legal researchers and practicing lawyers will participate. Professionals will contribute to the development of legal science and there will be an exchange of views. The memorandum was signed by the dean of the school, Doctor of Sciences Zaza Maruashvili on behalf of Caucasus University.