6-10 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის ტექნოლოგიების სკოლის სტუდენტებმა სასწავლო–შემეცნებით ექსპედიციაში მიიღეს მონაწილეობა. ისინი საქართველოს ერთ–ერთ ისტორიულ მხარეში – ხევსურეთში გაემგზავრნენ.
საექსპედიციო ტურის მონაწილეებს შესაძლებლობა ჰქონდათ მოენახულებინათ განუმეორებელი ბუნება, გაცნობოდნენ მნიშვნელოვან ტურისტულ რესურსებს და ხევსურულ არქიტექტურას.
ექსპედიციაში იმყოფებოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი თემურ ხუციშვილი, ტექნოლოგიების სკოლის დეკანი გიორგი დათუკიშვილი და საზოგადოებასთან ურთიერთობის მენეჯერი ხატია ალფაიძე.

Educational-cognitive expedition in Khevsureti
On July 6-10, students of the Caucasus University School of Technology took part in a study expedition. They left for Khevsureti, one of the historical regions of Georgia.
The participants of the expedition had the opportunity to visit the unique nature, get acquainted with the important tourist resources and Khevsurian architecture.
Caucasus University Professor Temur Khutsishvili, Dean of the School of Technology Giorgi Datukishvili and Public Relations Manager Khatia Alfaidze were on the expedition.