ასოციაციის მხარდაჭერით, გაეროს გენერალური ასამბლეის მოდელირება ჩაატარა.
გაეროს მოდელირება მსოფლიოში აღიარებული და აპრობირებული თამაშია. საქართველოში მსგავსი სიმულაციური თამაშები 1996 წლიდან გაეროს ასოციაციის მიერ ტარდება და ორგანიზაციის ერთ-ერთ წამყვან მიმართულებას წარმოადგენს.
გაეროს მოდელირების ორგანიზატორთა მიერ სპეციალურად შემუშავებული მეთოდოლოგიის გამოყენებით,მონაწილეები პრაქტიკული მაგალითებით ეცნობიან საერთაშორისო პოლიტიკისთავისებურებებს, რაც მათ საშუალებას აძლევს უკეთ გაეცნონ მრავალმხრივ დიპლომატიას.
გაეროს მოდელირების სესიები მოიცავს უშიშროების საბჭოს, გენერალური ასამბლეის ეკონომიკური და სოციალური კომიტეტების სიმულაციას, რომლის პროცესშიც დელეგატებს შეუძლიათ თავი გამოსცადონ, როგორც დიპლომატებმა, ორატორებმა, აწარმოონ მოლაპარაკებები და გამოვიდნენ სიტყვით.
{phocagallery view=category|categoryid=429|limitstart=0|limitcount=0}
მოდელირებაში მონაწილეობა ორივე სკოლის 30–მდე სტუდენტმა მიიღო. მოდელირების თემა სირიის კრიზისი იყო.

A total of 30 student from both of schools participated in the event. The modelling topic was: the Syrian crisis.
The modeling is recognized as an effective teaching tool and approved game. Simulation games have been organized by the Association and the United Nations since 1996 in Georgia.
Those who participated will become acquainted with the peculiarities of international politics, which will better allow them to learn about the dynamics of multilateral diplomacy.
Game include sessions of the Security Council, General Assembly included work of the Economic and Social Committee. Delegates tested themselves as diplomats and orators during the event.
{phocagallery view=category|categoryid=429|limitstart=0|limitcount=0}