პროგრამის ფარგლებში დაგეგმილია 200 მობილობა: 57 საბაკალავრო საფეხურზე, 47 - სამაგისტროზე, 19 - პოსტსადოქტოროზე, 37 - სადოქტოროზე და 40 - აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალისთვის.
მიმდინარე წლის 19 დეკემბერს გამოცხადდა გაცვლითი პროგრამა HUMERIA-ს კონკურსი რომელიც სტუდენტებს, მკვლევრებსა და აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალს საშუალებას აძლევს იმაღლონ კვლაიფიკაცია ევროპის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში. განაცახდების წარდგენის ბოლო ვადაა 2014 წლის 24 თებერვალი.
ევროკომისიის პროგრამა "Erasmus Mundus" არის თანამშრომლობისა და მობილობის პროგრამა უმაღლესი განათლების სფეროში, რომელიც მიმართულია ევროპული უმაღლესი საგანმანათლებლო სისტემის ხარისხის გაუმჯობესებისკენ.
პროგრამის მეორე აქტივობა Erasmus Mundus Action 2 (Mobility) გულისხმობს სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალის მობილობას ევროპული და არაევროპული ქვეყნების უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში, პროგრამის ფარგლებში სრულად დაფინანსდება მობილობა (ერთი ან მეტი სემესტრის გატარება) ბაკალავრების, მაგისტრების, დოქტორანტებისა და ახალგაზრდა მკვლევრებისათვის, ასევე უნივერსიტეტის თანამშრომლებისათვის (ტრენინგი, სწავლება, კვლევა) პროგრამის მონაწილე უნივერსიტეტებში ევროპის მასშტაბით.
დამატებითი ინფორმაციისათვის გთხოვთ იხილოთ მითითებული ბმული.

On December 19 the e exchange program HUMERIA was announced whereby students, researchers and academic/ administrative staff all have the opportunity to rise their qualifications in higher education institutions in Europe.
The deadline for applications is February 24.02. 2014.
"Erasmus Mundus" provides for cooperation between higher educational institutions, with the state aims of improving the quality of European higher education.
The second program of Erasmus Mundus -Action Erasmus Mundus Action 2 (Mobility)means to provide for the exchange of of students and academic staff between European and non -European higher education institutions .
Within the program is fully funded mobility (one or more semesters ) for bachelors, masters, doctoral candidates and young researchers, as well as university staff (training, teaching, research ) universities participating in the program throughout Europe.
For more information please see the link.