სამაგისტრო პროგრამა „ევროპული ინტეგრაცია და შრომითი ურთიერთობები" (EIGER) ევროკომისიის ტემპუსის პროგრამის ფარგლებში ხორციელდება და მიზნად ისახავს ქართველი სტუდენტებისთვის ხელმისაწვდომ ფასად ისეთი მიმართულებების შესწავლას, როგორიცაა: ეკონომიკის პოლიტიკა, კეთილდღეობის სახელმწიფოს ევროპული მოდელები, დასაქმების პოლიტიკა საქართველოსა და ევროკავშირის ქვეყნებში, სოციალური დიალოგი, შრომის კანონმდებლობა, შრომის უსაფრთხოება და სხვა.
ახალი სამაგისტრო პროგრამის ფარგლებში მაგისტრანტები განათლებას სამი სხვადასხვა უნივერსიტეტის ბაზაზე მიიღებენ. პროგრამა ერთდროულად – თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, კავკასიის უნივერსიტეტსა და ქართულ–ამერიკული უნივერსიტეტში ხორციელდება. სწავლის ღირებულება წელიწადში 2250 ლარს შეადგენს. მაგისტრანტებს საშუალება ეძლევათ, პროექტის ფინანსური დახმარებით, სამაგისტრო თეზისები მოამზადონ საზღვარგარეთ პარტნიორ უნივერსიტეტბში.
ღონისძიებაზე გაიმართა ასევე სხვადასხვა ფოტოგრაფის მიერ გადაღებული ფოტოების გამოფენა. ექსპოზიციის სახით, ფოტოების ხილვის საშუალება დამთვალიერებელს პირველად მიეცა. გამოფენა შრომით ურთიერთობების თემატიკას მიეძღვნა.
ღონისძიების მასპინძლები გახლდნენ ახალი სამაგისტრო პროგრამის ძირითადი მიმართულებების წარმომადგენლები, უცხოელი პარტნიორები და უმაღლესი სასწავლებლების რექტორები.

Master's programme "European Integration and labour relations" (EIGER) is taking place within the frames of European commission’s Tempus programme. The purpose of this programme is to provide Georgian students with an opportunity to study the following specialties with affordable tuition fee: Politics of economy, European models of welfare, employment policy in Georgia and European countries, social dialogue, labour laws, labour security and others.
Within the frames of new master's programme, students have an opportunity to obtain education on the base of three different universities. The program will be held simultaneously in Tbilisi State University, Caucasus University and Georgian-American University. The tuition fee is 2250 GEL. The students can prepare their thesis in one of the partner universities abroad; the financial support will be provided.
Photos by different photographers were exhibited during the event. It was the first time guests had had a chance to see the photo collection as an exhibition. The theme of the exhibition was labor relations.
The hosts of the event were representatives of major specializations, foreign partners and the deans of the universities.