ღონისძიებას უცხოელი სტუმრები, უნივერსიტეტის პარტნიორი ორგანიზაციების, დიპლომატიური კორპუსისა და საგანმანათლებლო სფეროს წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
სტუმრებს სიტყვით მიმართეს უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ, საქართველოს პარლამენტის ვიცე-სპიკერმა ზვიად ძიძიგურმა და British-American Tobacco კავკასიის დირექტორმა კორპორატიულ და მარეგულირებელ საკითხებში ზვიად სხვიტაძემ.
ცერემონიალზე საპატიო დოქტორის წოდება მიენიჭათ სიას საერთაშორისო უნივერსიტეტის პრეზიდენტს შონ ჩენს, გვადალახარას უნივერსიტეტის პრეზიდენტს ანტონიო ლეანიო რეიესსა და კომპანიის Caucasus Necture Products პრეზიდენტს ამარჯით სინგჰტ ჯატანას. მათ დამწრე სტუმრებს სიტყვით მიმართეს და კავკასიის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობაზე ისაუბრეს.

The event was attended by foreign guests, representatives of partner organizations, diplomatic corps and people working in the educational sphere.
The University President Mr. Kakha Shengelia, Vice-Speaker of the Parliament of Georgia Zviad Dzidziguri and the Director in Corporate and Regulatory Affairs of British-American Tobacco Zviad Skhvitadze addressed the attending guests.
The Presidents of Sias International University Mr. Shawn Chen, President of Guadalajara University Mr. Antonio Leano Reyes and President of Caucasus Necture Company Mr Amarjeet Singh Jatana were conferred the title of honorary Doctors. The Presidents addressed the attending public and spoke about their future plans and prospects of cooperating with Caucasus University.