შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღეს სხვადასხვა უნივერსიტეტის სტუდენტებმა, მათ შორის კავკასიის უნივერსიტეტისაც. შეხვედრას დაესწრო გაცვლით პროგრამაზე მყოფი ყველა სტუდენტი: გიორგი ჩაკვეტაძე, მარიამ ფიფია, მარიამ ლომიძე, ლაშა ვანიშვილი, ანა მაღლაკელიძე და ნუცა ნიკოლეიშვილი.
შეხვედრაში, საპატიო სტუმრის სტატუსით, მონაწილეობა მიიღო თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორმა, პროფესორმა ვლადიმერ პაპავამ, ასევე დელეგაციამ თბილისის სახელმწიფოს უნივერსიტეტიდან.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაიმართა. შეხვედრის მიწურულს, ელჩს შეკითხვა დაუსვა სამართლის სკოლის სტუდენტმა გიორგი ჩაკვეტაძემ, რომელიც შეეხებოდა ესტონეთსა და საქართველოს შორის არსებულ ურთიერთობას, ამ უკანასკნელის ევრო-ატლანტიკურ ინტეგრაციასთან მიმართებით.

The meeting was attended by students of different Universities, including CU students. The meeting was attended by all CU exchange students: Giorgi Chakvetadze, Mariam Pipia, Mariam Lomidze, Lasha Vanishvili and Nutsa Nikoleishvili.
Rector of Tbilisi State University, Prof. Vladimer Papava and TSU delegation attended the meeting as guests of honor.
At the end of the meeting students asked questions to the Ambassador. CSL student Giorgi Chakvetadze asked the Ambassadors a question on Estonian-Georgian relations and about Georgia's integration into NATO.