უნივერსიტეტს სტუმრობდნენ: ორგანიზაციის დამფუძნებელი ლევან ჯაში, აღმასრულებელი დირექტორი ჯაბა სურმავა და ანალიტიკური ჯგუფის ხელმძღვანელი, ბაია კობახიძე.
უახლოეს მომავალში ორგანიზაცია გეგმავს კონფერენციის მოწყობას, რომლის მიზანია სტუდენტებს გააცნოს კვლევის, შეფასებისა და პროგნოზირების ხარისხის საერთაშორისო ნორმები და სტანდარტები.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი მიზნად ისახავს:
• ახალგაზრდა, ანალიტიკური უნარების მქონე სტუდენტების აღმოჩენას და მათი ექსპერტებად ჩამოყალიბების ხელშეწყობას.
• ხელი შეუწყოს ახალი თაობის საზოგადოებრივ ასპარეზზე გამოსვლას, მათ შორის, ობიექტურად გამოკვეთილი სხვადასხვა დარგის კვალიფიციური პუბლიცისტებისა და ანალიტიკოსების პოპულარიზაციასა და მათგან სანდო, მაღალკვალიფიციური საექსპერტო ჯგუფის ჩამოყალიბებას.
• პერიოდულად განახორციელოს სხვადასხვა სახის ღონისძიებები, რომელიც მიმართული იქნება საზოგადოების სოციალურ-ეკონომიკურ და პოლიტიკურ დინამიკაში შინაარსობრივი და სიღრმისეული გარკვევისკენ.
მემორანდუმის ფარგლებში სტუდენტებს ეძლევათ საშუალება წარმოადგინონ საკუთარი ხედვა, პროგნოზი და ანალიტიკური ნაშრომები საქართველოს ევროპულ და ევროატლანტიკურ მომავალზე, პერსპექტივებზე და ახალ გამოწვევებზე.

CU was visited by the founder of the organization Mr. Levan Jashi, CEO, Mr. Jaba Surmava and analytical group leader, Baia Kobakhidze .
The organization plans to organize a conference to familiarize students with the international norms and standards of the research, evaluation and prediction.
The Memorandum of Cooperation is intended to:
• reveal students with analytical skills and help them become experts.
• encourage the new generation come into public arena by promoting objectively revealed publicist and analysts of various fields and set up a team of a highly qualified experts.
• Periodically carry out different types of events directed towards the socio-economic and political dynamics of the content and depth of understanding.
Within the framework of the Memorandum, students are given an opportunity to present their vision, forecasts and analytical works on Georgia's European and Euro-Atlantic future, its prospects and new challenges.