24 მაისს,ფსიქიკური ჯანმრთელობის ევროპული კვირეულის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზია ,,ლიბრარეა’’-ში გაიმართა საჯარო ლექცია თემაზე - ,,საზრისზე ორიენტირებული ცხოვრება, როგორც ფსიქიკური ჯანმრთელობის საწინდარი (ვიქტორ ფრანკლის ცხოვრებისა და შემოქმედების მაგალითზე)“.
ლექციას უძღვებოდა ფსიქოლოგი, საერთაშორისო აკრედიტაციის მქონე ლოგოთერაპევტი, ლოგოთერაპიისა და ეგზისტენციალური ანალიზის ასოციაციის პრეზიდენტი (საქართველო, სომხეთი, აზერბაიჯანი, უკრაინა) ნინო ბერძნიშვილი.
ლექციაზე განხილულ იქნა ვენის მესამე ფსიქოლოგიური სკოლის ფუძემდებლის, ვიქტორ ფრანკლის ცხოვრება და სამეცნიერო საქმინობა, ლოგოთერაპიის ძირითადი პრინციპი და საზრისზე ორიენტირებული ცხოვრების საფუძვლები.

On May 24, within the framework of the European Mental Health Week, a public lecture on the topic "Thought-oriented living as a precursor to mental health (on the example of Viktor Frankl's life and work)” was held in the Caucasus University bookstore "Librarea".
The lecture was led by psychologist, logotherapist with international accreditation, president of logotherapy and existential analysis association (Georgia, Armenia, Azerbaijan, Ukraine) Nino Berdznishvili.
The lecture discussed the life and scientific work of Viktor Frankl, the founder of the third psychological school in Vienna, the basic principle of logotherapy and the basics of a thought-oriented life.