ღონისძიებას კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან ესწრებოდნენ პროექტების მართვის დეპარტამენტის დირექტორი - აკაკი კაპანაძე, კავკასიის უნივერსიტეტის კიბერუსაფრთხოების ცენტრის ხელმძღვანელი - მაქსიმ იავიჩი და პროფესორი - სერგეი სიმონოვი.
ღონისძიების პირველი დღე დაეთმო ინკლუზიურობის პრინციპების გაცნობასა და სახელმძღვანელოს პრეზენტაციას, ასევე, პროექტის პერსონალმა განიხილა ელექტრონული სასწავლო პლატფორმების როლი ინკლუზიური განათლებისთვის და მასთან დაკავშირებული გამოწვევები.
ინტენსიური ტრენინგების მეორე დღეს პროექტის წარმომადგენლებმა განიხილეს პილოტირების ოპერაციული საკითხები, ასევე, მონაწილეობა მიიღეს ვორქშოფებში ICT-ისა და მდგრადი განვითარების კონტექსტში ელექტრონული სწავლების ინტეგრირების თაობაზე, გარდა ამისა, დაესწრნენ ტრენინგს ციფრული ინფორმაციის მართვის შესახებ. ინტერაქციულ სესიებთან ერთად, მონაწილეებს შესაძლებლობა ჰქონდათ დაეთვალიერებინათ უნივერსიტეტის ტექნოლოგიური ლაბორატორიები. ღონისძიების დასკვნით ნაწილში მონაწილეებმა ისაუბრეს დაგეგმილ საერთაშორისო ღონისძიებაზე და სამომავლო გეგმებზე.
ღონისძიების ძირითად მიზანს პროექტის მონაწილე პერსონალის შესაძლებლობების გაძლიერება წარმოადგენდა, კერძოდ - მათი ცოდნისა და უნარების გაძლიერება ინკლუზიური კომუნიკაციის, ელექტრონული სწავლების (e-learning), ციფრული ტექნოლოგიების გამოყენებისა და მდგრადი განვითარების პროცესში ელექტრონული სწავლების ინტეგრირების მიმართულებით. 2 დღიანმა ინტენსიურმა ტრენინგმა მონაწილეები მოამზადა პროექტის პილოტირების ეტაპისა და დაგეგმილი საერთაშორისო ღონისძიების ეფექტურად განხორციელებისთვის.

On October 6–7, Ilia State University hosted a staff training within the framework of the Erasmus + CBHE project RE-DIRECTION - Redefining Higher Education in a Digital Context, while Promoting a Common, Inclusive and Sustainable Framework based on EU Best Practices and Policy Recommendations.
Representing Caucasus University, the event was attended by Akaki Kapanadze, Director of the Project Management Department; Maksim Iavich, Head of the Cyber Security Center; and Professor Sergey Simonov.
The first day of the event was dedicated to introducing the principles of inclusivity and presenting the corresponding guide. Project participants also discussed the role of e-learning platforms in promoting inclusive education and the challenges associated with them.
On the second day, participants reviewed operational aspects of piloting, took part in workshops on ICT and e-learning in the context of sustainable development, and attended a training on digital information management. In addition to interactive sessions, participants had the opportunity to visit the university’s technological laboratories. During the concluding part of the event, discussions focused on the upcoming international meeting and future plans.
The main goal of the event was to strengthen the capacities of project personnel, particularly to enhance their knowledge and skills in inclusive communication, e-learning, the use of digital technologies, and the integration of e-learning within sustainable development processes. The two-day intensive training enabled participants to prepare for the effective implementation of the project’s piloting phase and the upcoming international event.