16 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტს ალმათის მენეჯმენტის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები ეწვივნენ.
სტუმრებს კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ უმასპინძლა. შეხვედრას ესწრებოდნენ, საერთაშორისო ურთიერთობების და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორი ირენა მელუა, ალმათის მენეჯმენტის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი და დამფუძნებელი ასილბეკ კოჟახმეტოვი, უნივერსიტეტის სამეურვეო საბჭოს თავმჯდომარე ჯანათ ბერდალინა და მარალ კოჟახმეტოვა.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა აკადემიური თანამშრომლობის გაძლიერებაზე, ერთობლივი კვლევებისა და პროექტების განხორციელების შესაძლებლობებზე ისაუბრეს.
კავკასიის უნივერსიტეტსა და ალმათის მენეჯმენტის უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი 2019 წელს გაფორმდა.

On September 16, representatives of Almaty University of Management visited Caucasus University.
The guests were hosted by the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia. The meeting was attended by Irena Melua, Director of the Department of International Relations and Projects, Assylbek Kozhakhmetov, President and Founder of Almaty University of Management, Janat Berdalina, Chair of the University Board of Trustees and Maral Kozhakhmetova.
During the meeting, the parties discussed the strengthening of academic cooperation, joint research and project implementation opportunities.
A memorandum of cooperation was signed between Caucasus University and Almaty University of Management in 2019.