კავკასიის უნივერსიტეტის დელეგაციის ვიზიტი რენის ბიზნესის სკოლაში
კავკასიის უნივერსიტეტის დელეგაცია, სტრატეგიულ პარტნიორს,  რენის ბიზნესის სკოლას (საფრანგეთი) ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში კიდევ ერთხელ ეწვია.
ვიზიტის ფარგლებში უნივერსიტეტის პრეზიდენტს კახა შენგელიას, ვიცე-პრეზიდენტებს: ირენა მელუასა და ხატია გოგლიძეს, ასევე,  ბიზნესის სკოლის დეკანს ელენე ჯღარკავას რენის ბიზნესის სკოლის დირექტორმა, ადილსონ ბორჰესმა უმასპინძლა.
ვიზიტის მიზანი ბიზნეს სკოლებს შორის არსებული სტრატეგიულად მნიშვნელოვანი საკითხების განხილვა გახლდათ, მათ შორის არსებული თანამშრომლობის გაღრმავება და ახალი ერთობლივი ინიციატივებისა და პროექტების ინიცირება.
სამუშაო შეხვედრები გაიმართა განვითარების და მარკეტინგის დეპარტამენტის დირექტორთან,  სტეფანია ჰიუმეტთან, საერთაშორისო ოფისის ხელმძღვანელთან, კაროლინ ჟუანენს, ბიზნესის პროგრამების ხელმძღვანელთან და სხვა მნიშვნელოვან სტრუქტურულ ერთეულებთან, რომლებიც ჩართულნი არიან ერთობლივი საბაკალავრო პროგრამის განხორციელების პროცესში.
ასევე, შეხვედრა გაიმართა ბიზნესის ადმინისტრირების ერთობლივი 3 წლიანი პროგრამის პირველი მიღების სტუდენტებთან, რომლებიც პროგრამის მე-3 წელს რენში აგრძელებენ სწავლას. CU-ის წარმომადგენლებმა და სტუდენტებმა განიხილეს ერთობლივი პროგრამის დეტალები და მიმდინარე სიახლეები.
კავკასიის უნივერსიტეტი და რენის ბიზნესის სკოლა 2022 წლიდან ქართველ და უცხოელ სტუდენტებს  სთავაზობს ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო სივრცეში პირველ აკრედიტირებულ ერთობლივ სამწლიან საბაკალავრო პროგრამას ბიზნესის ადმინისტრირებაში. პროგრამის დასრულების შემდგომ სტუდენტი იღებს ორ დიპლომს/კვალიფიკაციას – ერთს კავკასიის უნივერსიტეტისგან, ხოლო  მეორეს რენის ბიზნესის სკოლისგან.
აღსანიშნავია, რომ რენის ბიზნესის სკოლა არის ერთ-ერთი წამყვანი სკოლა საფრანგეთსა და ევროპაში, მოწინავე ადგილს იკავებს  იმ მაღალრეიტინგული  ბიზნესის სკოლების სიაში, რომლებსაც აქვთ სამმაგი აკრედიტაცია საერთაშორისო აკრედიტაციების სააგენტოებისგან:  AACSB, EQUIS და AMBA.
კავკასიის უნივერსიტეტი ინტერნაციონალიზაციის პროცესის წარმატებით უზრუნველსაყოფად აგრძელებს რენის ბიზნესის სკოლასთან აქტიურ თანამშრომლობას, რომელიც  ქართველ და უცხოელ სტუდენტებს ახალ საერთაშორისო შესაძლებლობებს უქმნის.

The Caucasus University delegation made another official visit to its strategic partner, Rennes School of Business in France.
During the visit, University President Kakha Shengelia, Vice-Presidents, Irena Melua and Khatia Goglidze, as well as Caucasus School of Business Dean Elene Jgharkava, were hosted by the Director of Rennes Business School, Adilson Borges.
The purpose of the visit was to address strategically significant matters between the two business schools, focusing on strengthening existing collaborations and exploring new joint initiatives and projects.
Meetings were held with the Director of the Development and Marketing Department, Stéphanie Hiaumet, the Head of the International Development Office, Caroline Jouanin, the Head of Business Programs and other important structural units involved in the implementation of the double degree undergraduate program.
Also, a meeting was held with the students of the first intake of the double degree 3-year program of business administration, who are continuing their studies in Rennes in the 3rd year of the program. CU representatives and students discussed the details of the double degree program and current news.
Since 2022, Caucasus University and Rennes School of Business have been offering Georgian and international students the first accredited double degree three-year undergraduate program in Business Administration within the Georgian higher education system. Upon successful completion, students receive two diplomas/certificates —one from Caucasus University and another from Rennes School of Business.
It is worth mentioning that Rennes School of Business is one of the leading schools in France and Europe, holding a leading position among highly rated business schools. The school has earned triple accreditation from international accreditation agencies: AACSB, EQUIS, and AMBA.
To support the success of its internationalization efforts, Caucasus University maintains active collaboration with Rennes School of Business, offering new international opportunities for both Georgian and foreign students.