30 მაისს, საფრანგეთში, პარიზის სორბონის უნივერსიტეტში (EIREST - University Paris 1 Panthéon-Sorbonne) საერთაშორისო აკადემიური და სამეცნიერო კონფერენცია - "ტურიზმის მიერ გამოწვეული განახლებები, ურბანიზაცია და რეფორმები - საქართველოს შემთხვევა" - გაიმართა.
აღნიშნულ კონფერენციაზე მოხსენებით წარდგნენ კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორები: ლევან წიქარიშვილი, თეონა თაბორიძე, თამარ კარბაია, ანა ელიზაროვა, კავკასიის ტურიზმის სკოლის კურსდამთავრებული და მოწვეული ლექტორი ნიკოლოზ სირაძე და საქართველოში ავტორიზებული უნივერსიტეტების ტურიზმის მიმართულების პროფესორ-მასწავლებლები.
კონფერენციაზე წარმოდგენილი იყო მოხსენებები: „მთიანი აჭარა“, როგორც ტურისტული ატრაქციონის პროდუქტი; ღვინის ტრადიცია საქართველოში და მისი გავლენა კახეთის რეგიონის მაგალითზე; გიდების მომზადების მნიშვნელობა აჭარის რეგიონში; და სხვა ქართულ ტურიზმთან დაკავშირებული აქტუალური თემები.
კონფერენციის დაგეგმვაში, ფრანგულ მხარესთან ერთად მონაწილეობას იღებდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის და კავკასიის ტურიზმის სკოლის წარმომადგენლები.
კავკასიის უნივერსიტეტსა და პარიზის სორბონის უნივერსიტეტს შორის დაიგეგმა სამომავლო თანამშრომლობა და გაფორმდა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი.

On May 30, in France, the international academic and scientific conference titled "Tourism Renovation and Reforms Triggered by Tourism: Case of Georgia " took place at EIREST - University Paris 1 Panthéon-Sorbonne.
Professors from Caucasus University: Levan Tsikarishvili, Teona Taboridze, Tamar Karbaia, Ana Elizarova, and a graduate of the Caucasus Tourism School and an invited lecture, Nikoloz Siradze, presented their reports at the conference. Additionally, professors and instructors from the tourism departments of authorized universities in Georgia also participated and presented their reports.
Reports presented at the conference included topics such as "Mountainous Adjara" as a tourist attraction product; the wine tradition in Georgia and its influence, the example of the Kakheti region; the importance of guide training in the Adjara region; and various other relevant topics related to Georgian tourism.
Representatives from the Department of International Relations of Caucasus University and the Caucasus Tourism School collaborated with their French colleagues in planning the conference.
Plans for future cooperation between Caucasus University and University Paris 1 Panthéon-Sorbonne were discussed, and a memorandum of cooperation was signed.