კავკასიის უნივერსიტეტსა და ტურინის უნივერსიტეტს შორის, იტალია, ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულებას მოეწერა ხელი.
ტურინის უნივერსიტეტი 1404 წელს დაარსდა და იტალიის ერთ-ერთი უძველესი უნივერსიტეტია. ტურინის უნივერსიტეტი გამორჩეულია საერთაშორისო კვლევებსა და აკადემიურ თანამშრომლობაში, აგრეთვე ხელს უწყობს კულტურულ განვითარებას, ინოვაციებს, განათლებასა და დასაქმებას. უნივერსიტეტი აერთიანებს 80.000-ზე მეტ სტუდენტს და 120-ზე მეტ შენობას, რომლებიც განთავსებულია ტურინსა და პიემონტის რეგიონის მნიშვნელოვან ადგილებში.
ტურინის უნივერსიტეტი მსოფლიოს საუკეთესო უნივერსიტეტის 500-ულში მოწინავე პოზიციას იკავებს (Times Higher Education), ხოლო იტალიაში ერთ-ერთი ყველაზე პრესტიჟული სახელმწიფო უნივერსიტეტია.
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულება კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის სტუდენტებს შესაძლებლობას მისცემს ისარგებლონ სემესტრული გაცვლითი პროგრამებით და სხვადასხავა ტიპის მოკლევადიანი პროგრამებით პარტნიორ უნივერსიტეტში.

A cooperation agreement has been signed between Caucasus University and the University of Turin, Italy
Founded in 1404, the University of Turin is one of the oldest universities in Italy. It stands out for its international research and academic cooperation, as well as its contribution to cultural development, innovation, education, and employment.
The university has over 80,000 students and more than 120 buildings located in key areas of Turin and the Piedmont region.
The University of Turin ranks among the top 500 universities in the world (Times Higher Education) and is considered one of the most prestigious public universities in Italy.
The cooperation agreement between the two universities will allow students of the Caucasus University School of Governance to participate in semester exchange programs and various types of short-term programs at the partner university.