COST ECO4ALL სამუშაო ჯგუფების შეხვედრა საბერძნეთში
4-6 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის პროფესორმა გურანდა ჭელიძემ მონაწილეობა მიიღო COST CA22124 ECO4ALL პირველი და მეორე სამუშაო ჯგუფების ჰიბრიდულ შეხვედრაში. შეხვედრას მასპინძლობდა კოსის საერთაშორისო საკონფერენციო ცენტრი (საბერძნეთი).
შეხვედრაზე განხილული იყო მთელი რიგი საკითხები ცირკულარული ეკონომიკის შესახებ პროექტის D3 და D8 შედეგების ირგვლივ.
შეხვედრაზე პროფ. გურანდა ჭელიძემ წარადგინა მოხსენება თემაზე “ცირკულარული ეკონომიკის სწავლების პრაქტიკა”. განიხილა როგორც უცხოეთის, ასევე საქართველოში არსებული გამოცდილება, ყურადღება გაამახვილა არსებულ გამოწვევებსა და მათი გადაჭრის შესაძლო გზებზე. იგი ასევე ხელმძღვანელობდა შეხვედრის პანელურ დისკუსიას და მონაწილეობდა ჯგუფურ ვორქშოპში “მონაცემებიდან მოქმედებამდე – მონაცემთა გარდაქმნა ადგილობრივი ცირკულარული ეკონომიკის გზამკვლევად”.
CA22124 ECO4ALL მიზანია  ხელი შეუწყოს მომხმარებელზე ორიენტირებული ცირკულარული ეკონომიკის შესახებ ინფორმაციის, ანალიზისა და ცოდნის გავრცელებას მეცნიერებს, ახალგაზრდა მკვლევრებს, სამთავრობო უწყებების წარმომადგენლებს, ბიზნესის წარმომადგენლებსა და სამოქალაქო საზოგადოებას შორის.

On September 4–6, Professor Guranda Chelidze from the School of Humanities and Social Sciences at Caucasus University participated in the hybrid meeting of Working Groups 1 and 2 of the COST Action CA22124 ECO4ALL.
The meeting was hosted by the Kos International Convention Centre in Greece.
The discussions focused on various topics related to the circular economy, particularly around the outcomes of project deliverables D3 and D8.
During the meeting, Professor Guranda Chelidze delivered a presentation on the topic “Teaching Practices in Circular Economy.” She reviewed both international and Georgian experiences, highlighting existing challenges and proposing possible solutions.
Professor Chelidze also moderated a panel discussion and took part in the group workshop “From Data to Action – Turning Variables into Local CE Guidelines.”
The aim of COST Action CA22124 ECO4ALL is to promote the dissemination of information, analysis, and knowledge related to consumer-oriented circular economy among researchers, young researchers, representatives of governmental institutions, the business sector, and civil society.