QS World University Ranking-მა TOP EMBA Europe 2018 წლის მონაცემები გამოაქვეყნა. რეიტინგის მიხედვით, გრენობლის მენეჯმენტის სკოლისა (GEM) და კავკასიის ბიზნესის სკოლის (CSB) ერთობლივი MBA პროგრამა ევროპის EMBA პროგრამებს შორის 28-ე ადგილს იკავებს.
სიის მოწინავე ადგილებს, London Business School; Chicago(Booth); Oxford(Said); Cambridge(Judge); IESE Business School იკავებენ.
სხვა ქართული უნივერსიტეტების მიერ განხორციელებული არცერთი პროგრამა, სამწუხაროდ, QS-ის რეიტინგში არ ხვდება.
QS World University Ranking-მა მონაცემები კონკრეტულ ინფორმაციაზე დაყრდნობით გამოაქვეყნა, რეიტინგში უნივერსიტეტები რამდენიმე კრიტერიუმის გათვალისწინებით მოხვდნენ: დამსაქმებლების ინდექსითა და შეფასებით; კურსდამთავრებულების სამუშაო გამოცდილებით, ანაზღაურების გაუმჯობესებით და სხვა.
გრენობლის მენეჯმენტის სკოლის (GEM) თბილისის კამპუსი, კავკასიის ბიზნესის სკოლის ბაზაზე ურთიერთანამშრომლობის კონტრაქტით 2005 წელს დაარსდა. უკვე 13 წელია კავკასიის ბიზნესის სკოლა ორმაგი ხარისხის MBA პროგრამას ახორციელებს, რომლის წარმატებით დასრულების შემდეგ, სტუდენტს გრენობლის მენეჯმენტის სკოლისა და კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების მაგისტრის ხარისხი ენიჭება.

QS World University Ranking Top EMBA Europe 2018 published data for 2018, according to the which, the joint MBA program of Grenoble Management School (GEM) and Caucasus Business School (CSB) takes the 28th place among European EMBA program.
Top Places to List, London Business School; Chicago (Booth); Oxford (Said); Cambridge (Judge); IESE Business School is occupied.
None of the programs implemented by other Georgian universities are unfortunately not in QS ranking.
QS World University Ranking published data based on specific information, ranking universities in terms of several criteria: Employer Index and Assessment; Graduates working experience, improvement of salary and more.
The Tbilisi Campus of Grenoble Management School (GEM) was founded in 2005 by a contract of mutual trust at the Caucasus School of Business. Caucasus School of Business has been conducting a dual degree MBA program for 13 years. After successful completion of which the student is awarded Master of Business Administration at Grenoble Management School and Caucasus University.