კავკასიის ბიზნესის სკოლის მენეჯმენტის პროგრამის დოქტორანტმა, ანა ელიზაროვამ, შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის დოქტორანტურის გრანტი მოიპოვა.
ანა ელიზაროვის პროექტი - "გადაწყვეტილების მიღების პროცესი აზარტულ თამაშებში და მასზე მოქმედი ფაქტორები (საქართველოს მაგალითი) მიზნად ისახავს განახორციელოს ონლაინ აზარტული თამაშების სექტორის სიღრმისეული შესწავლა და ამის საფუძველზე ახსნას ადამიანების მოტივაცია დაიწყონ თამაში, ასევე განიხილოს გადაწყვეტილებაზე მოქმედი ფაქტორები.
კონკურსის მიზანია ახალგაზრდა მკვლევარების სადოქტორო კვლევების თანამედროვე საერთაშორისო სტანდარტებთან შესაბამისობაში განხორციელების ხელშეწყობა, ახალგაზრდა ქართველ მეცნიერთა საერთაშორისო კვლევით პროექტებში ინტეგრირება და საქართველოში სამეცნიერო კვლევების ხარისხის ზრდა.

Anna Elizarova, a doctoral student in the Caucasus School of Business Management program received a doctoral grant from the Shota Rustaveli National Science Foundation.
Anna Elizarova's Project - "The decision-making process in gambling and its factors (example of Georgia)" aims to conduct an in-depth study of the online gambling sector and to explain the motivation of people to start gambling, as well as discuss the factors influencing the decision.
The aim of the competition is to support the implementation of doctoral research by young researchers in line with modern international standards, to integrate young Georgian scientists in international research projects and to increase the quality of scientific research in Georgia.