CSB-სა და CSE-ს დოქტორანტების ვიზიტი კრაკოვის ეკონომიკის უნივერსიტეტში
5-7 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის მენეჯმენტის ინგლისურენოვანი სადოქტორო და ეკონომიკის ინგლისურენოვანი სადოქტორო პროგრამების დოქტორანტები - ნინო ბერიშვილი, იაშარ იბრაგიმოვი, თათა ლობჟანიძე და აკაკი მოსახლიშვილი კრაკოვის ეკონომიკის უნივერსიტეტში საერთაშორისო ვორქშოპს დაესწრნენ
ვორქშოპზე განხილული იყო ისეთი საკითხები, როგორიცაა R პროგრამირების ენის საფუძვლები, მოდელზე დაფუძნებული კლასტერირება და ..
მონაწილეებს შესაძლებლობა მიეცათ სხვადასხვა ქვეყნის მკვლევარებთან ერთად შეემუშავებინათ სამომავლო კვლევითი პროექტები. აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტის დოქტორანტებთან ერთად, ღონისძიებას ასევე ესწრებოდნენ მკვლევარები სერბეთიდან, რუმინეთიდან, პოლონეთიდან და ინდონეზიიდან.

On October 5-7, Ph.D. students of Caucasus School of Economics and Caucasus School of Business - Nino Berishvili, Yashar Ibragimov, Tata Lobzhanidze and Akaki Mosakhlishvili attended an International Workshop at the Crakow University of Economics.
The following topics were discussed at the workshop: Model-based clustering, text mining, the basics of the R-language.
Participants had the opportunity to develop future research projects together with researchers from different countries. It should be noted that researchers from Serbia, Romania, Poland, and Indonesia also attended the event along with PhD students of Caucasus University.