CSE-ის კურსდამთავრებული GITA-ს 150 000 ლარიანი თანადაფინანსების გრანტების პროგრამის გამარჯვებულია
კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკის სკოლის კურსდამთავრებულის, სალომე კაჭარავას და მისი გუნდის სტარტაპი Dinerush, საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს 150 000 ლარიანი  თანადაფინანსების გრანტების პროგრამის მეცამეტე რაუნდის გამარჯვებულია!
DineRush არის ხელოვნურ ინტელექტზე დაფუძნებული მაგიდის სპონტანური დაჯავშნის აპლიკაცია (last minute reservation).
გადაწყვეტილება საინვესტიციო კომიტეტმა მიიღო, რომელიც დაკომპლექტებულია მაღალი დონის საერთაშორისო ვენჩურული ინვესტორების მიერ: მარვინ ლიაო, ბილ რაიჰართი, საჩა მიჩაუდი,  ქრისტოფერ ბერი, ტიმ ვაგნერი.
საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს 150 000 ლარიანი თანადაფინანსების გრანტების პროგრამა 2024 წლის 1 ივლისს მეცამეტედ გამოცხადდა.  მეცამეტე რაუნდში შემოსული განაცხადებიდან სპეციალურად თანადაფინანსების გრანტების პროგრამისთვის შერჩეულმა უცხოელმა ექსპერტებმა ფინალისტები გამოავლინეს, რომლებსაც საინვესტიციო კომისიის წინაშე თავიანთი იდეების წარსადგენად უცხოელი ტრენერები ამზადებდნენ.
პროგრამის მიზანია საქართველოში საერთაშორისო პოტენციალის მქონე ინოვაციური პროდუქტებისა და მომსახურების შემუშავება, მათი კომერციალიზაცია და ინოვაციური საწარმოების შექმნის.

DineRush, a startup founded by Salome Kacharava, a graduate of Caucasus University School of Economy, has emerged as the winner of the thirteenth round of the 150,000 GEL co-financing grants program organized by Georgia’s Innovation and Technology Agency.
DineRush is an artificial intelligence-based application designed for spontaneous table reservations, allowing last-minute bookings.
The decision was made by an investment committee composed of esteemed international venture investors, including Marvin Liao, Bill Reichert, Sacha Michaud, Christopher Burry, and Tim Wagner.
The 150,000 GEL co-financing grants program, announced on July 1, 2024, marked its thirteenth round. From the applications received, foreign experts selected finalists who received training from international coaches to effectively present their ideas before the investment committee.
The program aims to foster the development of innovative products and services with international potential in Georgia, facilitating their commercialization and the establishment of innovative enterprises.