27 ივნისიდან - 2 ივლისის ჩათვლით, Erasmus+ ის აკადემიური პერსონალის მობილობის ფარგლებში, ვალადოლიდის უნივერსიტეტმა, ესპანეთი (Universidad de Valladolid, Spain), კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის ლექტორს, პროფესორ მაქსიმ იავიჩს უმასპინძლა.
მობილობის ფარგლებში შეხვედრები გაიმართა ინფორმატიკისა და ინჟინერიის სკოლის დირექტორებთან. ასევე შედგა შეხვედრა კიბერუსაფრთხოების პროფესორებთან და კუანტური და პოსტკვანტური კიპტოგრაფიის მეცნიერებთან. მხარეებმა ისაუბრეს ფაკულტეტების მიღწევებზე, მიმდინარე პროექტებზე და ასევე დაგეგმეს საერთო სამეცნიერო აქტივობები, რაც კიდევ უფრო მეტად გააღრმავებს უნივერსიტეტებს შორის თანამშრომლობას.
ვალადოლიდის უნივერსიტეტი, ერაზმუს+ ის პროგრამის ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტის უცვლელი პარტნიორია. აღნიშნული თანამშრომლობის ფარგლებში, მობილობით არაერთმა სტუდენტმა, ლექტორმა და ადმინისტრაციულმა პერსონალმა ისარგებლა.

From June 27 to July 2, as part of the Erasmus + Academic Staff Mobility, Valladolid University, Spain (Universidad de Valladolid, Spain) hosted Professor Maxim Iavich, a lecturer at the Caucasus School of Technology.
Within the framework of the mobility, meetings were held with the principals of the School of Informatics and Engineering. A meeting was also held with professors of cyber security and scientists in quantum and postquantum cryptography. The parties talked about the achievements of the faculties, current projects and also planned joint scientific activities, which will further deepen the cooperation between the universities.
Valladolid University is an integral partner of Caucasus University under the Erasmus + program. Within the framework of this cooperation, mobility opportunity was used by many students, lecturers and administrative staff.