11-13 ნოემბერს, სერბეთის დედაქალაქ ბელგრადში მსოფლიო ხელოვნების და მეცნიერების აკადემიის რიგით მე-4 საერთაშორისო კონფერენცია - "განათლების მომავალი" გაიმართა, რომელშიც კავკასიის უნივერსიტეტისა და უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის პრეზიდენტი, კახა შენგელია მონაწილეობდა.
3 დღიანი კონფერენციის ფოკუსი, იმ ცვლილებებსა და გამოწვევებზე იყო, რომლებიც დღეს თანამედროვე განათლებაში დგას.
კახა შენგელიამ, რომელიც მსოფლიო ხელოვნების და მეცნიერების აკადემიის წევრია, ისაუბრა კონკრეტულად იმ გამოწვევებზე, რომლებიც 21-ე საუკუნის უმაღლეს განათლებაშია.
რიგით მე-4 საერთაშორისო კონფერენცია გახსნა სერბეთის პრემიერ მინისტრმა ანა ბრნაბიჩმა და სერბეთის მეცნიერების აკადემიის პრეზიდენტმა ვლადიმირ კოსტიჩმა.

On November 11-13, the 4th International Conference Future Education was held in the Serbian capital Belgrade.
Dr. Kakha Shengelia, President of Caucasus University and International Association of University Presidents was one of the participants.
The focus of the 3-day conference was on the changes and challenges that today's modern education faces. Dr. Kakha Shengelia, a member of the World Academy of Arts and Sciences, spoke specifically about the challenges facing 21st century higher education.
The 4th international conference was opened by the Serbian Prime Minister, Ms. Ana Brnabic and President of the Serbian Academy of Arts and Sciences, Mr. Vladimir Kostic.