14 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში სამართლის ფილოსოფოსის, გიორგი ხუბუას საჯარო ლექცია გაიმართა, თემაზე - “სამართლიანობა როგორც სამართლის პრინციპი”.
გიორგი ხუბუა მრავალენოვანი სამეცნიერო კრებულების რედაქტორი და თანაავტორია. მას ეკუთვნის 70-ზე მეტი სამეცნიერო ნაშრომი, მათ შორის 7 მონოგრაფია და ერთი სახელმძღვანელო. ამჟამად გიორგი ხუბუა ბერლინის შტაინბაისის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი და პროფესორია.
საჯარო ლექციის დასასრულს სტუდენტებს საშუალება ჰქონდათ გიორგი ხუბუასთვის კითხვები დაესვათ.
გიორგი ხუბუა კავკასიის უნივერსიტეტში ვიზიტისას სტუდენტებს, ვიცე-პრეზიდენტებს, სკოლების დეკანებს და კავკასიის უნივერსიტეტის საბჭოს წევრებს შეხვდა და კამპუსი დაათვალიერა.

On November 14, at 12:00, a public lecture ‘Fairness as a Principle of Justice’ was held at Caucasus University by a philosopher of law, Mr. Giorgi Khubua.
Mr. Khubua is the editor and co-author of multilingual scientific collections. He is the author of more than 70 scientific papers, including 7 monographs and one textbook. Mr. Khubua is currently the president and professor at Steinbei University in Berlin.
At the end of the public lecture, students had the opportunity to ask Mr. Khubua questions.
During his visit to Caucasus University, Giorgi Khubua met with students, vice presidents, Deans of schools and members of the Caucasus University Board and toured the campus.