ბათუმში კავკასიის უნივერსიტეტის ახალი კამპუსი და სკოლა გაიხსნება.
2019 წელს ადგილობრივი მთავრობის ხელშეწყობით, დაიგეგმა ახალი კამპუსის გახსნა, რომლის სივრცე გათვლილია უნივერსიტეტისა და სკოლისთვის. კამპუსი აღჭურვილი იქნება თანამედროვე ინფრასტრუქტურით, ბიბლიოთეკით, ლაბორატორიებით, სპორტული მოედნებით, საცურაო აუზით და სტუდენტური საერთო საცხოვრებლით.
1500 ადილობრივ და საერთაშორისო სტუდენტზე და 500 მოსწავლეზე გათვლილი სივრცის მშენებლობა სამ წელიწადში დასრულდება.
კავკასიის უნივერსიტეტში შესაძლებელი იქნება სწავლა საბაკალავრო, სამაგისტრო და პროფესიული განათლების პროგრამებზე. ასევე იფუნქციონირებს ტრენინგ ცენტრი. კავკასიის უნივერსიტეტს მსოფლიოს 70 ქვეყნის 130-მდე პარტნიორი უნივერსიტეტი ჰყავს, რაც საშუალებას აძლევს მიიღოს უცხოელი სტუდენტები და ლექტორები, ჰქონდეს ორმაგი ხარისხის პროგრამები, ასევე გაცვლითი პროგრამები სტუდენტებისთვის, აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალისთვის.
კავკასიის უნივერსიტეტში სწავლის საფასურზე იმოქმედებს შეღავათები:
- სოციალურად დაუცველი და წარჩინებული მოსწავლეებისთვის;
- შიდა გრანტები ეროვნულ გამოცდებზე მაღალი ქულის მქონე აბიტურიენტებისთვის;
- დაფინანსება მაღალი აკადემიური მოსწრების სტუდენტებისთვის;
- ფასდაკლება თანამშრომლების შვილებისთვის;
- კავკასიის უნივერსიტეტის საშუალო სკოლის დამთავრების შემთხვევაში, სტუდენტები ისწავლიან შეღავათიანი ტარიფით.

Caucasus University – Batumi Campus
In 2019 with the support of the local government opening a new campus for the University and a school has been planned. The campus will be equipped with modern infrastructure, a library, laboratories, sports fields, a swimming-pool and a dormitory.
The construction of a space for 1500 local and international students and 500 school children will be completed in three years. Caucasus University will offer Bachelor’s and Master’s degree programs and vocational programs. A Training Center will also function on the University premises.
Caucasus University has approximately 130 partners in 70 countries across the world, which allows it to enroll foreign students and receive foreign professors, offer double degree programs and exchange programs to students and academic and administrative personnel.