კავკასიის უნივერსიტეტში CU Game Fest 2023 ჩატარდა. კიბერსპორტის კონკრეტულ სახეობებში დეკემბრიდან დაიწყო ონლაინ შესარჩევი ტურები, რის შემდეგაც ონლაინ საკვალიფიკაციო ეტაპებიდან გამოვლინდნენ საუკეთესო კიბერ სპორტსმენები, რომლებიც 11-12 თებერვალს კავკასიის უნივერსიტეტში დაუპირისპირდნენ ერთმანეთს.
ფესტივალის მხარდამჭერი კავკასიის უნივერსიტეტი იყო და მასში მონაწილეობას საქართველოდან 6000-მდე ადამიანი იღებდა. ღონისძიების საფინალო ეტაპზე გამოვლინდნენ გამარჯვებულები როგორც კიბერსპორტში, ასევე ქოსფლეის მიმართულებით (კოსტიუმირებული შეჯიბრი). საპრიზო ადგილზე გასულ მონაწილეებს სხვადასხვა საჩუქრები გადაეცათ.
CU Game Fest 2023 არის ერთ-ერთი ყველაზე მასშტაბური ახალგაზრდული ფესტივალი კიბერსპორტში, რომელიც აერთიანებს: კიბერ სპორტს; რეტრო გეიმინგს; სამაგიდო თამაშებს; ტექნოლოგიურ გამოფენას; საქართველოში შექმნილი თამაშების გამოფენას; თამაშების შექმნის კონკურს; ქოსფლეის (კოსტიუმირებული შეჯიბრი); გეიმინგ კონფერენციას; ღონისძიების ფარგლებში, ასევე, გაიმართა ხელნაკეთი ნივთებისა და სუვენირების გამოფენა-გაყიდვა (Flea Market).

Caucasus University hosted the CU Game Fest 2023. Online qualifying rounds in specific types of cyber sports began in December, and the best cyber athletes from the online qualifying stages competed against each other on February 11-12 at Caucasus University.
Caucasus University supported the festival, which attracted approximately 6,000 people from all over Georgia. Winners in both cybersport and cosplay were announced at the event's conclusion. Participants who finished in first place received a variety of prizes.
CU Game Fest 2023 is one of the largest youth eSports festivals, combining eSports, retro gaming, board games, technological exhibition, exhibition of Georgian-created games, game creation competition, cosplay, gaming conference, and more. An exhibition and sale of handicrafts and souvenirs (Flea Market) was held as part of the event.