14 ოქტომბერს, სასტუმრო „მილენიუმ ბილტმორში" კავკასიის უნივერსიტეტის კურსდამთავრებულთათვის დიპლომების გადაცემის ცერემონიალი გაიმართა.
ღონისძიებას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე, პარლამენტის განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტის თავმჯდომარე, უნივერსიტეტის პარტნიორი ორგანიზაციების და საგანმანათლებლო სფეროს წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
სტუმრებს სიტყვით მიმართეს უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა, პარლამენტის განათლების, მეცნიერების და კულტურის კომიტეტის თავმჯდომარემ მარიამ ჯაშმა და სკოლების დეკანებმა.
კავკასიის უნივერსიტეტის განვითარებაში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისთვის, უნივერსიტეტის აკადემიური საბჭოს 2017 წლის 14 ოქტომბრის გადაწყვეტილებით, დოქტორ მუჰამედ შარიფ მალექზადეს (ირანის რესპუბლიკის კვლევისა და განვითარების საერთაშორისო უნივერსიტეტის სითი ვანის პრეზიდენტი), დოქტორ ჰეიტორ გურგულინო დე სოუზას (ხელოვნების და მეცნიერებათა მსოფლიო აკადემიის პრეზიდენტი, მსოფლიო უნივერსიტეტების კონსორციუმის პრეზიდენტი) და დოქტორ ჯანგვინდერ სინგჰ ვირკის (ინდოეთისა და ავსტრალიის სტრატეგიული ალიანსის თავმჯდომარე) კავკასიის უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორის წოდება მიენიჭათ.
კურსდამთავრებულთათვის დიპლომების გადაცემის ოფიციალური ცერემონიალის შემდეგ გრანდიოზული წვეულება რესტორან “ოტიუმში” გაიმართა.

On October 14, the Biltmore Hotel, Tbilisi played host to graduation ceremony of the CU graduates.
The festive occasion was attended by the Deputy Minister of the Ministry of Education and Science of Georgia, the head of the Parliamentary Committee of Education, Science and Culture and by representatives of partner organizations and of the educational sphere.
The attending public was addressed by the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, Deputy Minister of the Ministry of Education and Science of Georgia, Ms. Lia Gigauri, the head of the Parliamentary Committee of Science and Culture, Ms. Mariam Djashi and the school deans.
At the decision of Academic Board of October 14, 2017, Dr. Mohammad Sharif Malekzadeh  (the Founder and CEO of International Institute for Research and Development of Special Interest Tourism - SITI 1 of the Islamic Republic of Iran.), Dr. Heitor Gugulino de Souza  (the President of the World Academy of Art and Science, the CEO of World University Consortium) and Dr. Jangvinder Singh Virk (the Head of India Australia Strategic Alliance) were conferred the title of doctor of honor (honoris causa) of Caucasus University for their significant contribution in its advancement.