22-30 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში მეცნიერებისა და ინოვაციების ფესტივალის ფარგლებში სხვადასხვა ღონისძიება გაიმართა:
- „საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის დაარსების 100 წლისთავისადმი მიძღვნილი საერთაშორისო კონფერენციის „ახალი ეპოქის დასაწყისი - საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკა (1918-1921 წ.წ)“ მასალების პრეზენტაცია
- საჯარო ლექცია - „მორწმუნეებისა და ათეისტების ღირებულებათა სისტემის თავისებურებები საქართველოში“ - ხატია წიკლაური
- საჯარო ლექცია - „ახლად გამოვლენილი გარემოებები ვაჩეძორის მონასტრის შესწავლისათვის“ - ლევან წიქარიშვილი
- ტრენინგი/მასტერკლასი - „სტარტაპ იდეების გენერირება" - რუსუდან ჩაჩანიძე, ლუკა კაკაბაძე
- ღია კარის დღე- ირაკლი სვანიძე
- საჯარო ლექცია - „გიორგი ნიკოლაძე - 130 ჭეშმარიტი მამულიშვილი და თავისი ქვეყნის დიდი პატრიოტი“ - ნუგზარ სხირტლაძე
- საჯარო ლექცია - „ციფრული დაყოფა, მისი გაზომვისა და დაძლევის გზები თანამედროვე ინფო-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიის მიღწევის საფუძველზე“ - გურამ ლეჟავა
ფესტივალის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის სტარტაპ აქსელერატორმა, C10-მა უმასპინძლა სკოლის მოსწავლეებს, სტუდენტებსა და მოწვეულ სტუმრებს. ტრენინგსა და ღია კარის დღეზე სტუმრებმა გაიცნეს C10-ის სტარტაპერები და მათი შექმნილი პროდუქტები.
მეცნიერებისა და ინოვაციების ფესტივალი განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ორგანიზებით ყოველწლიურად იმართება.
წლევანდელ ფესტივალს, დაარსებიდან 100 წლის აღსანიშნავად, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტმა უმასპინძლა, სადაც გაიმართა ფესტივალის გახსნა და მისი მსვლელობისას დაგეგმილი საკვანძო ღონისძიებების ნაწილი.
გარდა ამისა, საფესტივალო ღონისძიებები ჩატარდა საქართველოს სახელმწიფო და კერძო უნივერსიტეტების, სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრების, საქართველოს ეროვნული მუზეუმის შესაბამის სივრცეებში, ბიბლიოთეკებში, სასტუმროებში, სახელოვნებო, საგამოფენო, სპორტულ კომპლექსებში და სხვა.

On September 22-30, within the framework of the Festival of Science and Innovation, Caucasus University played host to events of various kinds:
- International Conference dedicated to the „100th anniversary of the Democratic Republic of Georgia – the Beginning of a New Era – the Democratic Republic of Georgia (1918-1921)" – presentation of the materials
- Public lecture – „ Peculiarities of the Systems of Values of the Theists and Atheists in Georgia" – Khatia Tsiklauri
- Public Lecture –„ Newly Discovered Evidence for Exploration Vachedzori Monastery" – Levan Tsikarishvili
- Training/Master class – „ Generating Start-up ideas" – Rusudan Chachanidze, Luka Kakabadze
- Open door – Irakli Svanidze
- Public lecture – „ Giorgi Nikoladze – 130 Genuine Patriots and a Great Patriot of his Country" – Nugzar Skhirtladze
- Public lecture – „ Digital Division, Ways of Measurement in Modern Info-Communication Technologies" – Guram Lezhava
Within the framework of the Festival, Caucasus University Start-up Accelerator C10 played host to schoolchildren, students and invited guests. The guests met C10 start-uppers and were introduced to the products created by them.
The Festival of Science and Innovation is organized annually by the Ministry of Education and Science of Georgia.
In commemoration of its 100th anniversary, this year’s festival was hosted by Iv. Javakhishvili Tbilisi State University, where the festival was opened and many important events held.
In addition, the festival events were held in Georgian state and private universities, Scientific-Research Centers, Georgian National Museum, libraries, hotels, arts and exposition halls, sports complexes, etc.