საზაფხულო სკოლა „მედია-დიალოგი დემოკრატია მშვიდობისთვის“
29-30 აგვისტოს კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტმა უმასპინძლა საზაფხულო სკოლას, რომელიც გერმანიის განათლებისა და კვლევის ფედერალური სამინისტროს მიერ დაფინანსებული პროექტის - „მედია-დიალოგი დემოკრატია მშვიდობისთვის“ ფარგლებში განხორციელდა.
პროექტის მთავარი მიზანი მონაწილე ქვეყნებში (გერმანია, საქართველო, უკრაინა, ბელორუსია, სომხეთი) არსებული პოლიტიკური და სოციალური მედიის პრობლემების განხილვა იყო.
ტრენინგების მსვლელობისას მონაწილეები გადანაწილდნენ დებატების, აუდიო-ვიზუალურ და ფოტო/ბლოგის ჯგუფებში. დებატების წარმომადგენლებმა განიხილეს პოლიტიკური საკითხები და კონფლიქტების მედიაზე ასახვა, ხოლო აუდიო-ვიზუალურმა ჯგუფმა გადაიღო ვიდეო. ფოტო/ბლოგის წევრებმა კი, შექმნეს ფოტო მასალა, რომელშიც ასახულია ორივე ჯგუფის სამუშაო პროცესი. გარდა ამისა, მათ ბლოგისთვის სტატიები დაწერეს.
აღნიშნულ პროექტში მონაწილეობას წელსაც იღებენ კავკასიის მედიისა და სახელმწიფო მართვის სკოლების სტუდენტები.
პროექტს კავკასიის უნივერსიტეტი გერმანულ პარტნიორ ორგანიზაციასთან Forderverien Offener Kanal ერთად ახორციელებს, პროექტის შემდეგი შეხვედრა დაგეგმილია სომხეთში, ერევანში.

On August 29-30, the Department of International Relations and Projects of Caucasus University hosted a summer school organized by the German Federal Ministry of Education and Research - Media Dialogue for Democracy and Peace.
The main purpose of the project was to discuss the problems of political and social media in the participating countries (Germany, Georgia, the Ukraine, Belarus, and Armenia).
During the training, the participants were divided into debate, audio-visual and photo/blog groups. The Debate group members discussed political issues and media coverage of conflicts, while the audio-visual group filmed a video. Members of the photo/blog group have created photo material illustrating the working process of the both groups. In addition, they wrote articles for the blog.
Students of Caucasus School of Media and Caucasus School of Governance were among the project participants.
The project is being implemented by Caucasus University in partnership with a German partner organization - Forderverien Offener Kanal, with the next project meeting in Yerevan, Armenia.