29 აპრილს, კავკასიის უნივერსიტეტმა „ისტორიის ცენტრი აბიტურიენტებისთვის - იცას“ მიერ ორგანიზებულ ისტორიის ოლიმპიადას უმასპინძლა.
შედეგების მიხედვით, გამოვლინდება საუკეთესო შედეგის მქონე სამი გამარჯვებული, რომელთაც პრიზის სახით იცას სასწავლო ვაუჩერები გადაეცემათ, ასევე, სიმბოლური საჩუქრები გადაეცა ოლიმპიადის ყველა მონაწილეს.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტი და „ისტორიის ცენტრი აბიტურიენტებისთვის - იცა“ დიდი ხანია ურთიერთთანამშრომლობენ და ახორციელებენ ერთობლივი პროექტებს, ღონისძიებებსა და სხვადასხვა ტიპის აქტივობებს, რომლის მიზანიცაა ცოდნის, გამოცდილების და ინფორმაციის გაცვლა-გაზიარება როგორც საგანმანათლებლო, ასევე სამეცნიერო და სხვა მიმართულებებით.

On April 29, Caucasus University hosted the History Olympiad organized by "History Center for Entrants - ITSA".
Three winners with the best results will be identified and awarded with ITSA study vouchers, symbolic gifts will also be given to all participants of the Olympiad.
It should be noted that Caucasus University and the "History Center for Entrants - ITSA" have long been cooperating and implementing joint projects, events and various types of activities, the purpose of which is to exchange and share knowledge, experience and information in both educational, scientific and other directions.