11 ივლისს, ინდონეზიის ქალაქ სურაბაიაში, კავკასიის უნივერსიტეტსა და მსოფლიოს 11 უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმები გაფორმდა.
უნივერსიტეტების რექტორებმა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტთან, კახა შენგელიასთან ერთად დოკუმენტს ხელი მოაწერეს და სამომავლო თანამშრომლობაზე ისაუბრეს - ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმები პარტნიორობას, გაცვლით პროგრამებს, ერთობლივ პროექტებს და კვლევებს მოიცავს.
ურთერთთანამშრომლობის მემორანდუმები გაფორმდა:
- Sias International University, China
- Durban University of Technology, South Africa
- College of New Caledonia Prince George, British Columbia, Canada
- Western Sydney University, Australia
- Hindustan Institute of Technology & Science, Chennai, India
- I-Shou University, Taiwan
- Daffodil International University, Bangladesh
- The University of Surabaya, Indonesia
- Universiti Sains Islam, Malaysia
- Samar State University, Philippines
- International University of Africa, Al Khurtum, Sudhan
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმები, AUAP-ისა და IAUP-ის პირველ საერთაშორისო კონფერენციის ფარგლებში გაფორმდა, სადაც აღნიშნული უნივერსიტეტების რექტორები და წარმომადგენლები იმყოფებიან.
აღსანიშნავია, ასევე გაფორმდა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციასა (IAUP) და აზიისა და წყნარი ოკეანის ქვეყნების უნივერსიტეტების ასოციაციის (AUAP) შორის, რომლის ფარგლებშიც მხარეები შეიმუშავებენ და განახორციელებენ სხვადასხვა პროგრამას განათლების დარგში; ასევე, ერთმანეთთან ურთიერთშეთანხმების საფუძველზე, განახორციელებენ კონკრეტულ საქმიანობებს.

On July 11, in the city of Surabaya, Indonesia, Caucasus University signed Memorandum of Cooperation with 11 Universities.
Dr. Kakha Shengelia signed the documents with the University rectors and discussed plans of future cooperation – the Memorandum envisage partnerships, exchange programs, joint projects and research.
The Memorandum were signed with:
- Sias International University, China
- Durban University of Technology, South Africa
- College of New Caledonia Prince George, British Columbia, Canada
- Western Sydney University, Australia
- Hindustan Institute of Technology & Science, Chennai, India
- I-Shou University, Taiwan
- Daffodil International University, Bangladesh
- The University of Surabaya, Indonesia
- Universiti Sains Islam, Malaysia
- Samar State University, Philippines
- International University of Africa, Al Khurtum, Sudhan
The Memorandum were signed within the First AUAP and IAUP International Conference attended by representatives and the rectors of the above-listed Universities.
Another noteworthy fact is signing a memorandum of cooperation between International Association of University Presidents (IAUP) and Association of Universities of Asia Pacific (AUAP) within which the parties will develop and implement programs of various kinds in education and will carry out activities of different kinds.