CU დასმა ფესტივალი „ნიღაბი 2018“ გახსნა
1-ლ დეკემბერს კავკასიის უნივერსიტეტის თეატრალურმა დასმა, თბილისის მოყვარულ სტუდენტურ თეატრთა საერთაშორისო ფესტივალი „ნიღაბი 2018“ გახსნა, სპექტაკლით - „განახლება“.
ფესტივალი წელს, მეშვიდედ სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის თეატრალურ დარბაზში საზეიმო ვითარებაში გაიხსნა.
ღონისძებაზე კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტს, კახა შენგელიას, ფესტივალის საპატიო წევრის ჯილდო გადაეცა.
სპექტაკლი „ განახლება“ ერთ მოქმედებიანი სარკასტული კომედიაა, რომელიც შთაგონებულია დავით კლდიაშვილის პიესით "დარისპანის გასაჭირი". ადაპტირებული ვერსია ეკუთვნის CU დასის შემოქმედებით ჯგუფს. რეჟისორი ვატო ჯუღელი.

On December 1, the Caucasus University theater troupe opened the amateur student theatre international festival ‘Mask 2018’ with the play – ‘Renewal’.
The festival was held in a festive fashion for the seventh time this year in the theatrical hall of the Medical University.
During the event, Mr. Kahka Shengelia, the president of Caucasus University, was conferred the title of honorary member.
The play ‘Renewal’ is a one-act sarcastic comedy, which was inspired by the prose of David Kldiashvili ‘The Tribulations of Darspan’. The adapted version directed by Vato Jugheli is a creation of the CU troupe creative group.