სახელმწიფო მართვის სკოლის სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა
6 თებერვალს, კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის დიპლომატია და საერთაშორისო ურთიერთობებისა და სტრატეგიული საჯარო მმართველობის სამაგისტრო პროგრამების  ნაშრომების დაცვა გაიმართა.
კომისიაში შედიოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის დიპლომატიისა და საერთაშორისო ურთიერთობებისა და სტრატეგიული საჯარო მმართველობის პროგრამების პროფესორები - ეკა აკობია, გიორგი ცხადაია და ემირ ეთერია, ასევე ასოცირებული პროფესორი - პაატა სირბილაძე და მოწვეული ლექტორი - გიორგი ბობღიაშვილი.
• სალომე თითილოკაშვილი - ,,სტრატეგიების როლი საერთაშორისო კონფლიქტის მოგვარებაში“;
ხელმძღვანელი: პაატა სირბილაძე, ასოცირებული პროფესორი
• მარიამ შარაშიძე - ,,დეცენტრალიზაცია და მუნიციპალური სერვისების მიწოდების ხარისხი: საქართველოს არსებული მდგომარეობა და პერსპექტივები (გურიის რეგიონის მაგალითზე)“;
ხელმძღვანელი: გიორგი ბობღიაშვილი, მოწვეული ლექტორი
• ქეთი მუთიძე - ,,ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებების ავტორიზაციის გავლენა ზოგადი განათლების ხარისხზე საქართველოში“;

MA thesis defense at Caucasus School of Governance
On February 6, Caucasus School of Governance held a thesis defense for students of Master’s degree programs in Diplomacy and International Relations and Strategic Public Administration.
Students presented their MA theses in front of the thesis defense Commission, professors - Dr. Eka Akobia, Dr. Giorgi Tskhadaia, Dr. Emir Eteria, affiliate associate professor – Paata Sirbiladze and invited lecturer – Giorgi Bobgiashvili.
• Salome Titilokashvili - “The Role of Strategies in the Resolution of International Conflict”; Supervisor: Paata Sirbiladze, Associate Professor.
MA Program in Strategic Public Administration:
• Mariam Sharashidze - “Decentralization and the Quality of Municipal Service Delivery: The Current Situation and Prospects in Georgia (the Case of the Guria Region)”;
Supervisor: Giorgi Bobghiashvili, Invited Lecturer
• Keti Mutidze - “The Impact of the Authorization of General Education Institutions on the Quality of General Education in Georgia”;