ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელის მოადგილის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
9 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტსა და ირაკლი წერეთლის სახელობის ნატოს კვლევით ცენტრს ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელის მოადგილე ტონი ბრუმველი ესტუმრა.
ვიზიტის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებთან და აკადემიურ პერსონალთან გაიმართა შეხვედრა თემაზე: “ნატო - ისტორიის 75 წელი, აწმყო და მომავალი“. სტუმარმა ისაუბრა ნატოს ისტორიული განვითარების, მისი მნიშვნელობის, თანამედროვე გამოწვევებისა და ნატო-საქართველოს ურთიერთობების შესახებ. სტუდენტებს ჰქონდათ შესაძლებლობა მიეღოთ პასუხები მათთვის საინტერესო კითხვებზე.
ვიზიტის ფარგლებში, ტონი ბრუმველი შეხვდა კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტს ინტერნაციონალიზაციის დარგში ირენა მელუას, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორს ქეთევან კარბაიას, ნატოს კვლევითი ცენტრის ხელმძღვანელს გურანდა ჭელიძეს.
სტუმარმა დაათვალიერა კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსი, გაეცნო უნივერსიტეტში მოქმედ საგანმანათლებლო პროგრამებს, კავკასიის უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის პროცესთან და სხვადასხვა ინსტიტუციასთან თანამშრომლობის საკითხებს.

On October 9, Deputy Head of NATO Liaison Office Tony Brumwell visited Caucasus University and Irakli Tsereteli NATO Research Center.
Within the framework of the visit, a meeting on “NATO – 75 years of History, Present and Future Prospects” was held with the students and academic staff of the university.
The guest speaker discussed the historical evolution of the NATO, its significance, contemporary challenges, and the relationship between NATO and Georgia. The students were given the opportunity to get the answers to their questions.
Tony Bramwell met with Irena Melua, Vice President for Internationalisation at Caucasus University, Ketevan Karbaya, Director of the International Relations Department, and Prof. Guranda Chelidze, Head of the NATO Research Centre.
The guest visited the Caucasus University campus and gained insight into the university's educational programs, internationalization strategy and collaborative partnerships.