რენის ბიზნესის სკოლის დელეგაცია საქმიანი ვიზიტით საქართველოში, კავკასიის უნივერსიტეტში იმყოფება. მათ კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ და ადმინისტრაციის წარმომადგენლებმა უმასპინძლეს.
დელეგაციის ვიზიტის მთავარი მიზანია ერთობლივი პროგრამის დეტალების განხილვა, პროგრამით დაინტერესებული აპლიკანტებისთვის დეტალური ინფორმაციის გაზიარება პარტნიორი უნივერსიტეტის მხრიდან. ასევე, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსის და ინფრასტრუქტურის დათვალიერება, პარტნიორი უნივერსიტეტის წარმომადგენლებისთვის იმ სერვისების გაცნობა, რომლითაც სტუდენტები პროგრამის ფარგლებში ისარგებლებენ.
ვიზიტის ფარგლებში, 23 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, ახალი ერთობლივი 3 წლიანი ბიზნესის ადმინისტრირების საბაკალავრო პროგრამის პრეზენტაცია გაიმართა, რომელსაც კავკასიის უნივერსიტეტი და რენის ბიზნესის სკოლა ერთობლივად ახორციელებს.
ღონისძიებაზე მოწვეული სტუმრები იყვნენ: საქართველოს განათლების და მეცნიერების სამინისტროს უმაღლესი განათლების განვითარების დეპარტამენტის უფროსი, ნინო წერეთელი, საფრანგეთის საელჩოს კულტურის ატაშე, პიერ კლუე, რენის ბიზნესის სკოლის და პარტნიორი ორგანიზაციების წარმომადგენლები, ასევე კერძო და საჯარო სკოლების დირექტორები და ადმინისტრაციის წარმომადგენლები.
პრეზენტაციას წარუძღვნენ: ბენ შაუმეტი - რენის ბიზნესის სკოლის დეკანის უფროსი მრჩეველი, კახა შენგელია - კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი, ელენე ჯღარკავა - კავკასიის ბიზნესის სკოლის დეკანი.
ღონისძიებაზე განხილული იყო საბაკალავრო პროგრამის პერსპექტივები, მისი როლი და მნიშვნელობა ქართული საგანმანათლებლო სივრცისთვის, ასევე საზღვარგარეთ სწავლების და პროგრამის კურიკულუმის დეტალური ინფორმაცია.
კავკასიის უნივერსიტეტისა და რენის ბიზნესის სკოლის ერთობლივი პროგრამა პირველი პრეცედენტია საქართველოში. ის აბიტურიენტებს საშუალებას აძლევს, საბაკალავრო საფეხურზე ისწავლონ მხოლოდ 3 წელი და მიიღონ ორი უნივერსიტეტის დიპლომი, ისწავლონ საზღვარგარეთ ევროპის წამყვან უნივერსიტეტში და მიიღონ ცოდნა საერთაშორისო დონის უცხოელი თუ ქართველი პროფესორებისგან.

The Rennes School of Business delegation paid a business visit to Caucasus University in Georgia. They were hosted by the president of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia and representatives of the administration.
The main purpose of the delegation's visit is to discuss the details of the double degree program, to share detailed information with applicants interested in the program with the partner university. They also visited the campus where they were introduced to the infrastructure of Caucasus University and the services that students will use within the framework of the program.
Within the framework of the visit, on May 23 a presentation of the new double degree 3-year undergraduate program in business administration was held at the CU campus, which is jointly implemented by Caucasus University and Rennes School of Business.
The invited guests were: head of the Higher Education Development Department of Ministry of Education and Science of Georgia, Nino Tsereteli; Cultural Attache of the French Embassy, Pierre Clouet; Representatives of The Rennes School of Business and partner organizations; Principals and representatives of private and public schools.
Presentations by: Ben Chaumet - Senior Advisor to the Dean of Rennes School of Business, Dr. Kakha Shengelia - President of Caucasus University, Elene Jgharkava - Dean of Caucasus School of Business.
The prospects of the undergraduate program, its role and importance for the Georgian educational space were discussed at the event as well as detailed information on overseas teaching and program curricula.
The double degree program of Caucasus University and Rennes School of Business is the first in Georgia. It allows entrants to study for only 3 years at the undergraduate level and receive diplomas from two universities, study at a leading European university abroad and receive knowledge from international or Georgian professors of international level.