ექსპორტის მენეჯმენტის საფუძვლების ონლაინ კურსის პრეზენტაცია და ექსპორტის მენეჯერთა სასერტიფიკატო კურსის შემაჯამებელი ღონისძიება
15 ივლისი 2019
15 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტში ექსპორტის მენეჯმენტის საფუძვლების ონლაინ კურსის პრეზენტაცია და ექსპორტის მენეჯერთა სასერტიფიკატო კურსის შემაჯამებელი გალა ღონისძიება გაიმართა.
ექსპორტის მენეჯმენტის საფუძვლების ონლაინ კურსი, რომელიც ღონისძიების პირველ ნაწილში გაიამართა, USAID -ის პროექტის „მმართველობა განვითარებისთვის“ (G4G) ფარგლებში,  სააგენტომ  „აწარმოე საქართველოში“კომპანია მაინდვორქსთან თანამშრომლობით შეიმუშავა.
პრეზენტაციის დასრულებისთანავე, ექსპორტის მენეჯერთა სასერტიფიკატო კურსის წარმატებულ კურსდამთავრებულებს სერტიფიკატები გადაეცათ
აღსანიშნავია, რომ საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს სააგენტოს „აწარმოე საქართველოში“ ინიციატივით და კავაკსიის ბიზნეს სკოლის მხარდაჭერით, ექსპორტის მენეჯერთა სასერტიფიკატო კურსი უკვე მეექვსედ განხორციელდა. ქართული ექსპორტიორი კომპანიების წარმომადგენლებს კიდევ ერთხელ მიეცათ შესაძლებლობა აემაღლებინათ ცოდნა, განევითარებინათ საჭირო უნარ-ჩვევები და დაემყარებინათ მნიშვნელოვანი კავშირები მათთვის რელევანტურ კომპანიებთან. კურსის ფარგლებში, 40 ექსპორტის მენეჯერის გადამზადება მოხდა.

On July 15, a presentation of the online course in Fundamentals of Export Management and the summary of Certification Course of Export Managers was held at Caucasus University.
The online course in export management, which was held in the first part of the event, was launched in the framework of USAID project "Governance Development" (G4G) in cooperation with "Mindworks".
Upon completion of the presentation, successful graduates of the online course in Export Management were awarded with certificates.
Export Management Certification Course has been implemented for the sixth time at the initiative of the Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia in partnership with Caucasus School of Business. Representatives of Georgian exporter companies were once again able to raise their knowledge, develop skills necessary for establishing important connections with relevant companies. Within the course, 40 export managers were trained.