27-31 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, ერაზმუს+ აკადემიური პერსონალის მობილობის პროგრამის ფარგლებში, პარტნიორი უნივერსიტეტების პროფესორებს: ნადია კოვალიევას LCC საერთაშორისო უნივერსიტეტიდან, ლიეტუვა (LCC International University, Lithuania), დონკა ატილას და ჯუდიტ ჰორვათს, კოდოლანი უანოს უნივერსიტეტიდან, უნგრეთი (Kodolányi János University, Hungary) უმასპინძლა.
მობილობის ფარგლებში ასევე დაიგეგმა სალექციო საათები; პროფესორ კოვალიევას უმასპინძლა კავკასიის არქიტექტურის და დიზაინის სკოლამ „ვიზუალური დიზაინის“ კურსის ფარგლებში. პროფესორ ატილას - „ტურიზმის დაგეგმვა და მენეჯმენტის“ ლექციის ფარგლებში კავკასიის ტურიზმის სკოლამ, ხოლო პროფესორ ჰორვათს, კავკასიის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლამ „ენის სტილისტიკის“ სალექციო კურსის ფარგლებში.
LCC საერთაშორისო უნივერსიტეტი და კოდოლანი იანოს უნივერსიტეტი, ერაზმუს+ საერთაშორისო კრედიტ მობილობის პროექტის ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტის სტრატეგიული მნიშვნელობის პარტნიორები არიან ევროპაში. აღსანიშნავია, რომ უნივერსიტეტებს შორის არსებული თანამშრომლობის ფარგლებში არაერთი მობილობა განხორციელდა კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალის მონაწილეობით.

On March 27-31, International Relations Department of Caucasus University hosted professors from partner Universities within the Erasmus+ Teaching mobility program: Prof. Nadia Kovalieva from LCC International University, Lithuania, Prof. Judit Horvath and Prof. Donka Attila from Kodolanyi Janos University, Hungary.
During the visit, teaching hours were planned: Prof. Kovalieva was hosted by Caucasus School of Architecture and Design, within the “Visual Design” class; Prof. Horvath was hosted by Caucasus School of Humanities and Social Sciences, within the class of “Language Stylistics” and Prof. Attila was hosted by Caucasus School of Tourism within the” Tourism planning and management” course.
LCC International University and Kodolanyi Janos University are important partners of Caucasus University in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility program in Europe. It should be noted that within the partnership between the Universities, numerous mobilities have been implemented with the involvement of students and professors.