პროფესორი ერეკლე პირველი ევროკავშირის კვლევითი პროგრამის გამარჯვებულია
კავკასიის ბიზნესის სკოლის პროფესორმა ერეკლე პირველმა „საქართველოს მკვლევართა მობილობის მხარდაჭერის“ პროგრამაში გაიმარჯვა.
აღნიშნული პროგრამა სამთვიანია, პირველად ხორციელდება და ფინანსდება ევროკავშირის მიერ. იგი მიზნად ისახავს ქართველი მეცნიერების ინტერნაციონალიზაციას ქართველ მკვლევართა სამეცნიერო კავშირების გაძლიერებითა და მათი ინტეგრაციით ევროპის კვლევის სივრცეში.
პროექტის ფარგლებში, პროფესორი პირველი გაემგზავრება ესპანეთში, მურსიის უნივერსიტეტში, და იმუშავებს კორპორაციული მდგრადი ანგარიშგების მიმართულებით ევროპელ კოლეგებთან ერთად.
კონკურსში 35 ორგანიზაციის 119 კონკურსანტი მონაწილეობდა და მონაწილეთა შეფასება განხორციელდა EREA-ს მონაცემთა ბაზიდან შერჩეული გარე ექსპერტების მიერ (ევროპის კვლევითი აღმასრულებელი სააგენტო).

Erekle Pirveli, professor of the Caucasus School of Business, won the "Georgia Researcher Mobility Support" program.
The mentioned program is three months long, is being implemented for the first time, and is being funded by the European Union. It aims to internationalize Georgian science by strengthening scientific ties among Georgian researchers and integrating them into the European research space.
Within the framework of the project, the professor will first travel to the University of Murcia, Spain, and work on corporate sustainable reporting with European colleagues.
119 contestants from 35 organizations participated in the competition and the evaluation of the participants was carried out by external experts selected from the database of REA (European Research Executive Agency).