ეროვნული გამოცდის იმიტირებული პროცესი
16 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში, კერძო სკოლის - აიბი მთიების - აბიტურიენტებს ეროვნული გამოცდის იმიტირებული პროცესში ჩაუტარდათ ქართულ ენასა და ლიტერატურაში.
პროცესს წარუძღვა კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტთა  მომსახურებისა  და  სასწავლო  პროცესის მონიტორინგის დეპარტამენტი.
ღონისძიება მიზნად ისახავდა აბიტურიენტებისთვის საგამოცდო პროცესის გაცნობას და ეროვნული გამოცდებისთვის მათ მომზადებას.
კავკასიის უნივერსიტეტი და სკოლა აიბი მთიები ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში მრავალი წელია ერთად ახორციელებენ ღონისძიებებს, კონკურსებს და სხვადასხვა მნიშვნელოვან საგანმანათლებლო-შემეცნებით აქტივობებს, რომლებშიც ჩართულნი არიან როგორც აბიტურიენტები, ასევე სტუდენტები.

On May 16, in the conference hall of Caucasus University, the entrants of the private school - Ib Mtiebi - were given a simulated process of the national exam in Georgian language and literature.
The process was led by the Department of Student Services and Educational Process Monitoring of Caucasus University.
The purpose of the event was to familiarize the entrants with the examination process and prepare them for the national examinations.
For many years, the Caucasus University and the IB Mtiebi School have been jointly organizing events, competitions and various important educational-cognitive activities in the framework of a memorandum of cooperation, in which both entrants and students are involved.