11 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში, CU-ის სტუდენტური და ორგანიზაციული ღონისძიებების სამსახურის ორგანიზებით რიგით მეექვსე საფეხბურთო ჩემპიონატი "ფეფეს თასი 2022“ დაიწყო.
აღსანიშნავია, რომ ჩემპიონატი კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტის, გიორგი ნიშნიანიძის (ფეფეს) სახელს ატარებს და უკვე მეხუთე წელია, რაც კავკასიის უნივერსიტეტში ტარდება.
წლევანდელი ლიგის ჩემპიონატი გახსნა კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტმა ნუგზარ სხირტლაძემ და გიორგი ნიშნიანიძის მამამ მამუკა ნიშნიანიძემ.
2022 წლის ლიგაში მონაწილეობას იღებენ სტუდენტებისგან დაკომპლექტებული 39 და კავკასიის უნივერსიტეტის ადმინისტრაციის ერთი გუნდი. თამაშებს უძღვებიან საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციიდან მოწვეული მსაჯები.
„ფეფეს თასი 2022“-ის ფინალი17 ოქტომბერს ჩატარდება, სადაც საპრიზო ადგილზე გასული გუნდები გამოვლინდებიან.
პირველ ადგილზე გასულ გუნდს გადაეცემა "ფეფეს თასი 2022“-ის გარდამავალი თასი, ასევე პირველ, მეორე და მესამე ადგილზე გასულ გუნდებს, კავკასიის უნივერსიტეტისგან გადაეცემათ 700, 500 და 360 ლარიანი სასაჩუქრე ვაუჩერები.
პირველ ადგილზე გასული გუნდი ავტომატურად გახდება კავკასიის უნივერსიტეტის ოფიციალური საფეხბურთო გუნდი და მომდევნო ერთი წლის განმავლობაში უნივერსიტეტის სახელით იასპარეზებს სხვადასხვა ჩემპიონატში.

On September 11, the sixth football championship "FEFE Cup 2022" started on the Caucasus University campus, organized by the CU Student and Organizational Events Service.
It should be noted that the championship is named after a Caucasus University student, Giorgi Nishnianidze (Fefe), and that it is being held for the fifth time at Caucasus University.
This year's league championship was opened by Caucasus University Vice President Nugzar Skhirtladze and Giorgi Nishnianidze's father Mamuka Nishnianidze.
Caucasus University's 39 student teams and one administration team will compete in the 2022 league. The games are officiated by referees invited by the Georgian Football Federation.
The finals of the "FEFE Cup 2022" will be held on October 17, where the winning teams will be announced.
The winning team will receive the "FEFE Cup 2022" transition cup, and the first, second, and third-placed teams will receive 700, 500, and 360 GEL gift vouchers from Caucasus University, respectively.
The first place team will automatically become the official football team of Caucasus University and will compete in various championships on behalf of the university during the next year.