„ფეფეს თასი 2022“-ის ფინალი
18 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის სპორტულ მოედანზე, საფეხბურთო ჩემპიონატი „ფეფეს თასი 2022“-ის  ფინალი გაიმართა.
თამაშის დაწყებამდე, ფეხბურთელებს და გულშემატკივრებს სიტყვით მიესალმნენ: კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია, კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი სასწავლო დარგში ნუგზარ სხირტლაძე, სტუდენტური და ორგანიზაციული ღონისძიებების სამსახურის უფროსი მერი ხვიჩია და სააფთიაქო ქსელი „ავერსის“ საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი ლალი ბრეგვაძე.
თამაში გიორგი ნიშნიანიძის (ფეფეს), რომლის სახელსაც ატარებს ჩემპიონატი, მამამ მამუკა ნიშნიანიძემ გახსნა.
ფინალზე, ასევე ქორეოგრაფიული ნომრით კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტების მხარდამჭერთა გუნდი გამოვიდა.
„ფეფეს თასი 2022“-ის გამარჯვებული გახდა კავკასიის ბიზნესის სკოლის (CSB) გუნდი „უეჭველი კუში“, ხოლო მეორე ადგილი დაიკავა კავკასიის ეკონომიკის სკოლის (CSE) გუნდმა „არმანი“, მესამე ადგილი - კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის გუნდმა (CST) „ჰაკერსი“.
ასევე, გამოვლინდნენ: საუკეთესო მოთამაშე დავით ხეჩიკაშვილი; საუკეთესო მცველი ნიკუშა მუქერია; საუკეთესო მეკარე ნიკოლოზ შარვაძე.
ჩემპიონატის სპონსორი კომპანიები იყვნენ: სააფთიაქო ქსელი „ავერსი“, სადისტრიბუციო კომპანია VG ვაისოღლუ ჯორჯია, მაღაზიათა ქსელი „მინისო“.
პირველ, მეორე და მესამე ადგილზე გასულ გუნდებს გადაეცათ, კავკასიის უნივერსიტეტის ფულადი ვაუჩერები, სერტიფიკატები და პარტნიორი კომპანიის პროდუქტები, პირველ ადგილზე გასულ გუნდს ასევე გადაეცა „ფეფე“-ს გარდამავალი თასი.

"FEFE Cup 2022" Finale.
On October 18, the finale of the football championship "FEFE Cup 2022" was held at the sports field of Caucasus University.
Before the start of the game, the football players and fans were greeted with a speech by: Caucasus University President Dr. Kakha Shengelia, Caucasus University Vice-President for Education Nugzar Skhirtladze, Head of Student and Organizational Events Service Mary Khvichia and Head of Public Relations Department of Pharmacy chain "Avers" Lali Bregvadze.
The game was inaugurated by the father of Giorgi Nishnianidze (Fefe), Mamuka Nishnianidze; the championship is named after Giorgi Nishnianidze.
At the finale, a choreographed number was also performed by a group of student supporters from Caucasus University.
The Caucasus School of Business (CSB) team “Uechveli Kushi” won the “FEFE Cup 2022” with the Caucasus School of Economics (CSE) team “Armani” coming in second and the Caucasus School of Technology (CST) team “Hackers” coming in third.
The best player was named as Davit Khechikashvili, followed by the best defense, Nikusha Mukeria, and the best goalkeeper, Nikoloz Sharvadze.
The championship was sponsored by the following companies: pharmacy chain "Aversi," distribution company VG Vaisoghlu Georgia, and store chain "Miniso."
Teams that placed first, second, and third each received cash vouchers from Caucasus University, certificates, and merchandise from the partner company. The team in first place also received the "Fefe" transition cup.