სპასრსულენოვანი ტრენინგების სერტიფიკატების გადაცემის მეოთხე ღონისძიება
30 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტში სერტიფიკატების გადაცემის მეოთხე ღონისძიება ჩატარდა, რომლის ფარგლებშიც ირანელი მსმენელების და სტუდენტების დაჯილდოება გაიმართა.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ ირანელი მსმენელები, რომელთაც კავკასიის უნივერსიტეტის ქართული და ინგლისური ენის კურსების წარმატებით გავლისთვის, კავკასიის უნივერსიტეტის ტრენინგ ცენტრის სერტიფიკატები გადაეცათ.
ღონისძიებას კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია, ირანის ისლამური რესპუბლიკის ელჩი საქართველოში აქბარ ყასემი ალიაბადი, კულტურის ატაშე ჰამიდ მოსთაფავი და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ქართული ენის სამმართველოს უფროსი მარიკა ოძელი ესწრებოდნენ.
შეხვედრის მსვლელობისას სტუდენტების პრეზენტაციების გარდა, აუდიტორიამ ირანული ტრადიციული სიმღერები მოისმინა.
სპარსულენოვანი ტრენინგები კავკასიის უნივერსიტეტში 2019 წლიდან დაიწყო და ამ ტრენინგების ფარგლებში ჩატარდა სერტიფიკატის გადაცემის მეოთხე ღონისძიება.

On March 30, Caucasus University hosted the fourth certification ceremony, which honored Iranian listeners and students.
The event was attended by Iranian students, who were awarded certificates by the Caucasus University Training Center for successfully completing Georgian and English language courses at Caucasus University.
The event was attended by the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, the Ambassador of Islamic Republic of Iran to Georgia, Akbar Ghasemi Aliabadi, the Cultural Attaché, Mr. Hamid Mostafavi, and the Head of the Georgian Language Department of the Ministry of Education and Science of Georgia, Marika Odzeli.
In addition to student presentations during the meeting, the audience listened to Iranian traditional songs.
Persian language trainings at Caucasus University started in 2019 and the fourth certification event was held within the framework of these trainings.